ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

اعلامیه جدید شورای انتقالی سودان

شورای انتقالی سودان: حزب البشیر در دوره انتقالی شرکت نخواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی شورای نظامی سودان با بیان اینکه حزب عمر البشیر رئیس‌جمهور عزل شده در دوره انتقالی شرکت نخواهد کرد، گفت که «عوض بن عوف (وزیر دفاع سودان و رئیس قبلی شورای نظامی) و کمال عبدالمعروف معاون وی از ادامه خدمت نظامی معاف شدند».
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی شورای نظامی سودان شب یکشنبه در یک نشست خبری در خارطوم گفت که «عوض بن عوف» و «کمال عبدالمعروف» به ترتیب رئیس سابق شورای نظامی انتقالی و معاون وی از ادامه خدمت نظامی معاف و متقاعد شدند.

حساب های بانکی ارگانهای دولتی سودان مسدود گردید - اسپوتنیک افغانستان
حساب های بانکی ارگانهای دولتی سودان مسدود گردید

وی با بیان اینکه «برنامه‌های مهمی برای بازسازی دو دستگاه امنیتی و اطلاعاتی کشور وجود دارد»، افزود: «ابوبکر مصطفی به عنوان رئیس جدید دستگاه اطلاعاتی سودان منصوب شد».
به گزارش سودان تریبون، سخنگوی شورای نظامی انتقالی سودان گفت که «اگر می‌خواستیم به زور و خشونت روی بیاوریم، به سمت تغییر حرکت نمی‌کردیم».
وی تاکید کرد: «ارتباطات و تماس‌‌ها از دیروز با سران تعدادی از کشورها از جمله عربستان، امارات، قطر و اتیوپیا آغاز شده است».
سخنگوی شورای نظامی سودان با تاکید بر «بازداشت تعدادی از مسئولین رژیم سابق که در فساد نقش داشتند»، افزود: «دو سفیر سودان در ژینو و واشنگتن برکنار شدند و همه افسران و نیروهای پولیس سودانی که در جریان تظاهرات بازداشت شده بودند، آزاد می‌شوند».

رئیس شورای نظامی سودان پس از یک شبانه روز استعفا کرد - اسپوتنیک افغانستان
رئیس شورای نظامی سودان پس از یک شبانه روز استعفا کرد

وی با بیان اینکه «بازداشت شخصیت‌های وابسته به حکومت عمر البشیر ادامه خواهد داشت»، گفت: «عوض بن عوف وزیر دفاع سودان و رئیس قبلی شورای نظامی و کمال عبدالمعروف معاون وی متقاعد شدند».
سخنگوی شورای نظامی گفت که «حزب عمر البشیر رئیس‌جمهور برکنار شده سودان در دوره انتقالی شرکت نخواهد کرد».
عمر البشیر رئیس جمهور سودان که سه دهه بر کشور حکومت می‌کرد، روز پنجشنبه (11 اپریل) توسط اردو از مقام خود برکنار شد.
ابتدا دگروال عوض بن عوف وزیر دفاع سودان، ریاست شورای انتقالی را به دست گرفت، اما او تنها یک روز بعد کرسی خود را به عبدالفتاح برهان واگذار شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала