ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

خلیلزاد: اعلام "آتش‌بس جامع" در افغانستان یگانه راه رسیدن به صلح است

© Photo / AMB Zalmai Khalilzadخلیلزاد
خلیلزاد - اسپوتنیک افغانستان
زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان،می گوید که مردم افغانستان سزاوار و خواستار آتش بس جامع هستند.

به گزارش اسپوتنیک، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده، که چندین دور مذاکرات را با طالبان در زمینه صلح افغانستان برگزار کرده، معتقد است که اعلام آتش بس جامع سریع ترین راه برای جلوگیری از قربانیان بیشتر در افغانستان و راهی برای رسیدن به صلح است.
وی همچنین می گوید که به تلاش هایش برای جلب طالبان به مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان نیز ادامه می دهد.
نماینده ویژه ایالات متحده در توییتر خود نوشته که "سریع ترین راه برای جلوگیری از قربانیان، پذیرفتن آتش بس است. من از همه تلاشم کار خواهم گرفت تا رهبران بلندپایه طالبان اجازه دهند که نمایندگان این گروه با دولت افغانستان مذاکره کنند".  

انتظار می‌رود زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان امروز (دوشنبه) گفتگوهایش را در دوحه با نمایندگان طالبان آغاز کند.
زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان از ماه اکتوبر سال گذشته تا حال ۵ بار با نمایندگان طالبان در دوحه مذاکره کرده‌است.
نمایندگان امریکا و طالبان می‌گویند در بخش خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و عدم استفاده خاک این کشور توسط تروریستان پیشرفت‌های کرده‌اند ولی در موضوع مذاکره مستقیم طالبان با حکومت افغانستان و موضوع آتش‌بس هنوز پیشرفتی صورت نگرفته‌است.
با وجود آنکه ۵ دور مذاکرات میان نمایندگان امریکا و طالبان به گفته دو جانب به خوبی به پیش رفته و دستآوردهای داشته است ولی دو طرف موقف یکدیگر را در رابطه به آغاز عملیات بهاری طالبان محکوم کرده‌اند.
طالبان مسلح موقف خلیل‌زاد را محکوم نموده و نیروهای امریکایی و قوای افغان را ملامت کردند که در عملیات شبانه و حملات تهاجمی ناگهانی شان به افراد ملکی تلفات وارد کرده‌اند.
این گفته ها در حالی مطرح می شود که انتظار می‌رود زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان امروز (دوشنبه) گفتگوهایش را در دوحه با نمایندگان طالبان آغاز کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала