ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

کشف علت بزرگترین فاجعه تاریخ زمین

© AP Photo / Marco Ugarteکشف علت بزرگترین فاجعه تاریخ زمین
کشف علت بزرگترین فاجعه تاریخ زمین - اسپوتنیک افغانستان
حدود 252 میلیون سال پیش یک فاجعه ویرانگر در زمین اتفاق افتاد، این اتفاق به قدری سریع بود که تقریبا تمام جانداران زمین را منقرض کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Nature Communications؛ متخصصین دانشگاه سینسیناتی (ایالات متحده امریکا) و دانشگاه علوم زمین چین در طی مطالعات مشترک؛ معلوم نمودند که علت اصلی انقراض بزرگ پرم فوران آتشفشان ها بوده است.  

Expression of despair - اسپوتنیک افغانستان
امکان انقراض نسل مردها

دانشمندان همچنین تغییرات آب و هوا را عامل این انقراض می دانند. فعالیت های بلند مدت آتشفشانها در سیبری مواد بسیار زیادی را به اتمسفر زمین آزاد کرد که سبب تشکیل لایه ای از خاکستر شد که سپس این لایه ضخیم به مدت یک میلیون سال مانع از تابش مستقیم نور خورشد شد و همزمان با آن باران اسیدی و افزایش دمای زمین اتفاق افتاد.
در این انقراض هفتاد درصد از تمام انواع حیوانات فقاریه و 96 درصد از جانداران آبی، که قبلا از دو انقراض جان سالم به دربرده بودند، از بین رفتند. این رویداد به نام انقراض پرمین-تریاس یا (انفجار آتش‌فشان عامل بزرگترین انقراض گروهی در تاریخ زمین) مشهور است که بزرگترین انقراض تاریخ زمین به حساب میآید.
در حال حاضر دانشمندان نشان دادند که چه چیزی باعث از بین رفتن حیات دریایی شد. افزایش دما باعث افزایش متابولیسم موجودات اقیانوس شد، که به سبب آن نیاز به اکسیژن افزایش یافت در حالی که اکسیژن اقیانوس در حال کاهش بود. امروز ما در حال تجربه مشابه گرم شدن آب و هوا هستیم با این تفاوت که این اتفاق نسبت به انقراض پرمو-تریاس با سرعت بیشتری در حال وقوع است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала