ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

لت‌و‌کوب خانوادهٔ یک جنگندهٔ افغان جنگ سوریه در شهر یزد ایران

© Fotolia / Borna_Mirلت‌و‌کوب خانوادهٔ یک جنگندهٔ افغان جنگ سوریه در شهر یزد ایران
لت‌و‌کوب خانوادهٔ یک جنگندهٔ افغان جنگ سوریه در شهر یزد ایران - اسپوتنیک افغانستان
به تازگی خبری در برخی رسانه‌ها منتشر شده است مبنی بر اینکه خانواده شهید مدافع حرم افغانستانی توسط یک فرد نژادپرست در شهر یزد ایران مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته‌اند و فرد ضارب نیز در حال حاضر متواری است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جوان، به تازگی خبری در برخی رسانه‌ها منتشر شده است مبنی بر اینکه خانواده شهید مدافع حرم افغانستانی سیدمهدی ساداتی توسط یک فرد نژادپرست در استان یزد مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته‌اند و فرد ضارب نیز در حال حاضر متواری است.

یک کاربر فضای مجازی با انتشار رشته‌توییتی جزئیات این ماجرا را شرح داده است که در ادامه آن را می‌خوانید:

خانواده شهید سادات به تازگی به منطقه جدیدی نقل مکان کرده بودند. یکی از همسایگان به خاطر برخی رویکردهای نژادپرستانه‌ای که بعضاً در شهر یزد نسبت به افغان‌ها وجود دارد به سراغ این خانواده رفته و با برخوردی تحقیرآمیز به پدر شهید می‌گوید که شما افغانی هستید و منطقۀ ما جای افغانی‌ها نیست، باید منطقه را ترک کنید.

Антиправительственные протесты в Тегеране - اسپوتنیک افغانستان
سرکوب معترضان در ایران توسط کندک‌های فاطمیون افغانی

بار دیگر همان همسایه به دروازه خانه شهید می‌رود؛ البته این بار با پنجه بوکس؛ بعد از یک درگیری لفظی، با پدر شهید دست به گریبان شده و با پنجه بوکس به سر او می‌زند و پدر شهید بی‌هوش می‌شود؛ با سر و صدای پدر، مادر شهید نیز به پیش دروازه می‌آید که او هم مورد ضرب و شتم ضارب قرار می‌گیرد، سایر اهالی خانه هم که داخل خانه بوده اند از راه می‌رسند و ضارب سه نفر دیگر از جمله خواهر شهید را هم مورد حمله قرار می‌دهد.

بعد از این ماجرا ضارب با بی‌شرمی تمام از خانواده شهید شکایت می‌کند که این خانواده هم متعاقباً از او شکایت می‌کنند. ضارب توسط پولیس دستگیر می‌شود اما چند ساعت بعد به واسطه دو نفر از اقوامش که در اداره پولیس مسئولیت داشته اند از بازداشتگاه آزاد می‌شود و متواری می‌گردد.

متاسفانه از این ماجرا حدود 40 روز می‌گذرد و هنوز فرد ضارب متواریست. شاید بپرسید چرا این ماجرا بعد از این همه وقت در رسانه ها مطرح شده است؛ جدای از بحث نزدیکی اتفاق به ایام تعطیلات عید و عملکرد ضعیف رسانه ها، علت اصلی مطرح نشدن ماجرا باز هم بهانه های امنیتی و تلاش برای حل ماجرا در سکوت رسانه ای عنوان شده است، که البته همین بهانه و سکوت رسانه‌ها باعث شده علیرغم این که طبق برخی اخبار ضارب هنوز از شهر یزد خارج نشده، پیگیری جدی برای دستگیری او صورت نگیرد.

باید عنوان کرد دو نفری که به آزادی ضارب کمک کرده بودند از خدمت تعلیق شده و این شاید حداقل مجازات در قبال فراری دادن این مجرم باشد.و گفتنی است پدر شهید ساداتی در شفاخانه شهید رهنمون بستری است و در کما به سر می‌برد؛ حال او نیز به شدت وخیم است.

مدافع حرم اصطلاحی است که در ایران برای جنگجویان لشکر فاطمیون در سوریه به کار برده می‌شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала