تصویری جدید طراح قتل خاشقجی جنجالی شد

© AP Photo / Hasan Jamaliتصویری جدید طراح قتل خاشقجی جنجالی شد
تصویری جدید طراح قتل خاشقجی جنجالی شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
آفتابی شدن طراح قتل خبرنگار منتقد عربستان سعودی منجر به بحث و جدل بسیار شده به خصوص که مقام های سعودی مدعی هستند همه دست اندرکاران جنایت قتل این خبرنگار منتقد را دستگیر کرده اند.
غرامت میلیونی عربستان به فرزندان خاشقجی - اسپوتنیک افغانستان
غرامت میلیونی عربستان به فرزندان خاشقجی

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی نوشت: منذر آل الشیخ مبارک بازرگان سعودی این تصویر احمد عسیری معاون پیشین رئیس سازمان اطلاعات کل عربستان را در تویتر منتشر کرد، که زیر آن نوشته شده بود:- " چشم دشمنانت کور باد،‌ این بچه آن شیر است".
گویا تصویر عسیری با لباس سنتی سعودی در داخل منزلش در کنار «عمر عسیری» برادرزاده‌اش به مناسبت فارغ التحصیلی‌اش از دانشکده نظامی بود.
آفتابی شدن عسیری منجر به بحث و جدل بسیار شده به خصوص که مقام های سعودی مدعی هستند همه عاملان جنایت قتل خاشقجی را بازداشت کرده‌اند.
فعالان اعلام کردند،‌ مقام های سعودی دروغ گفته‌اند و تنها ادعا می‌کنند که محاکمه‌های عادلانه‌ای در مورد عوامل قتل این روزنامه نگار منتقد سعودی برگزار کرده‌اند.
مدیر پیشین شبکه الجزیره در زیر این عکس نوشت، مجرم احمد عسیری رئیس تیم ترور جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی آزاد است و نمایش محاکمه اجرا شد.
وی افزود: سوال من از دادستانی کل این است آیا رای آزادی او صادر شده یا حکم تبرئه‌اش؟ یا اینکه نمی‌داند چه اتفاقی افتاده است؟
یک فعال دیگر نوشت، عسری آزاد شده زیرا سرسپردگی خود را به ولیعهد محمد بن سلمان که سیا او را آمر قتل خاشقجی می‌داند،‌ ثابت کرد.
یادآوری می کنیم، که مقام های سعودی در نومبر سال گذشته احمد عسیری را در کنار سعود القحطانی مشاور پیشین دفتر سلطنتی در قتل خاشقجی مسئول اعلام کردند.
پادشاه سعودی اکتوبر گذشته طی حکمی عسیری را از پستش برکنار و در نومبر دادستان عربستان او را به دست داشتن در قتل این روزنامه‌نگار متهم کرد.
دادستانی کل عربستان طی ماه‌های گذشته عسیری و دیگر متهمان در جنایت قتل خاشقجی را محاکمه کرد اما گزارش‌ها درباره محاکمه‌ای که ریاض حضور هر یک از سازمان‌های حقوقی بین‌المللی را در جلسات رد کرده، تردیدهایی دارند.
سه منبع مطلع در سال 2018 به سی ان ان گفته بودند، که طراح اصلی این جنایت یک افسر عالی رتبه سازمان اطلاعات کل عربستان بوده که احتمالا عسیری بوده باشد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала