پیام رئیس جمهورغنی به طالبان در ماه مبارک رمضان

© Photo / ARGمحمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان
محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور کشوردر پیامی به مناسبت فرا رسیدن ماۀ مبارک رمضان می‌گوید که خواست مردم از طالبان برای صلح با واژه‌های روشن بیان شد و او از این گروه می‌خواهد تا به این خواست، پاسخ مثبت بدهند.

به گزارش اسپوتنیک؛ اشرف غنی، رییس‌جمهور کشور روز یکشنبه (۱۵ ثور) در پیامی یک بار دیگر از طالبان خواسته‌است که به فراخوان صلح، پاسخ مثبت بدهند.
در پیام رئیس جمهور آمده است:«ماه مبارک رمضان ماه صلح و آشتی است. من یک‌بار دیگر از طالبان می‌خواهم که به این ماه مبارک احترام بگذارند و به تقاضای صلح و آشتی مردم افغانستان که در فیصله‌های جرگۀ مشورتی صلح انعکاس یافت، لبیک بگویند. » 

رئیس جمهور غنی - اسپوتنیک افغانستان
واکنش رئیس جمهور غنی به حمله خونین طالبان به پولیس بغلان

رییس‌جمهور اطمینان می‌دهد که قطعنامۀ لویه جرگۀ مشورتی صلح بخش بزرگ سیاست صلح دولت را تشکیل می‌دهد و برای تحقق کامل آن، پیگری خواهد شد.
او تصریح کرد: «من به ملت نجیب افغانستان اطمینان می‌دهم که پس ازین قطعنامۀ جرگۀ مشورتی بخشی بزرگی سیاست صلح دولت را تشکیل میدهد و تا تحقق کامل، پیگیری خواهد شد.»
پیش از این آقای غنی در مراسم اختتامیۀ این جرگه سخنرانی می‌کرد، گفت که قطع‌نامۀ این جرگه نقشه راه و پلان عمل دولت افغانستان خواهد بود.
لویه جرگۀ مشورتی صلح، پس از پنج روز رأی‌زنی دربارۀ چگونگی صلح با طالبان روز جمعه پایان یافت.
اعضای این لویه جرگه قطع‌نامۀ پایان این نشست را در نشست عمومی جرگه در حضور رییس‌جمهور اعلام کردند.
در قطع‌نامه، از حکومت و طالبان خواسته شده‌است تا به مناست ماه رمضان سر از آغاز ماه رمضان آتش‌بس اعلام کنند و نیز زمینه‌سازی برای تبادله و رهایی زندانیان صورت گیرد.
طالبان این خواست غنی و اعضای جرگه را نپدیرفتند و بر ادامه جنگ در ماۀ رمضان تأکید کردند.
غنی همچنان ملت را به اتحاد و اتفاق فراخواند.
آقای غنی گفت:« بالای تمام هموطنان صدا میزنم که دامن اتحاد و اتفاق را محکم نگهدارند و بسوی برادری و صلح گام‌های بیشتر بردارند.»
آقای غنی از نیروهای امنیتی خواست تا دراین ماه توجه بیشتری به مال و جان مردم داشته باشند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала