نتایج انتخابات پارلمانی کابل امروز اعلام می‌شود

© Photo / Independent Election Commission of Afghanistanنتایج انتخابات پارلمانی کابل امروز اعلام می‌شود
نتایج انتخابات پارلمانی کابل امروز اعلام می‌شود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
کمیسیون مستقل انتخابات امروز نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت کابل را اعلام می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، ذبیح‌الله سادات، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات در گفت‌وگو با روزنامۀ ماندگار گفته‌است که نتایج نهایی حوزۀ انتخاباتی کابل را تا پس از چاشت امروز (سه شنبه، ۲۴ ثور) همه‌گانی می‌سازند.

این در حالیست که حدود ۲۰ روز قبل کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان پس از برگزاری جلسه اعضای این کمیسیون درمورد نتایج اعلام‌شدهٔ انتخابات پارلمانی ولایت کابل، این نتایج را ملغی اعلام کرد.

لغو نتایج انتخابات پارلمانی کابل توسط کمیسیون شکایات - اسپوتنیک افغانستان
لغو نتایج انتخابات پارلمانی کابل توسط کمیسیون شکایات

کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان به تاریخ ۵ ثور با برگزاری جلسه به رهبری رئيس این کمیسیون و در حضور تمام اعضای کمیسیون درمورد چگونگی رسیدگی به قضایای استینافی ولایت کابل، تصمیم اتخاذ نموده و شش مورد را اعلام داشت.

براساس اعلامیه این کمیسیون، تمام بررسی‌ها، تفتیش‌ها و بازشماری آرا که قبلاً توسط کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات قبلی انجام شده بود، ملغی می‌باشند.

کمیسیون شکایات انتخاباتی خواستار قرنطین و مهر و لاک اسناد مرتبط به قضایای استینافی ولایت کابل شده و اعلام داشته است که کمیسیون مستقل انتخابات مکلف است تا تمام اسناد و مدارک مرتبط به نتایج انتخابات پارلمانی کابل را در اختیار کمیسیون شکایات قرار دهد. 

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала