ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

تشدید رویدادهای تروریستی و جنایی در افغانستان

© JAKتشدید رویدادهای تروریستی و جنایی در افغانستان
تشدید رویدادهای تروریستی و جنایی در افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
حملات دهشت‌افگنی گروه‌های تروریستی و رویدادهای جنایی در سطح کشور به ویژه پایتخت در آستانه عیدفطر، افزایش یافته است.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، در دو روز گذشته چندین رویداد تروریستی، تهاجمی و جنایی در کابل و سایر ولایت‌های کشور به وقوع پیوسته که منجر به جان‌باختن ده‌ها فرد ملکی و نظامی شده‌اند.
در تازه‌ ترین مورد صبح امروز کاروان نیروهای خارجی در ساحه قلعه‌وزیر از مربوطات حوزه نهم پُلیس آماج موتر بمب کارگذاری شده از سوی طالبان قرار گرفت. وزارت داخله می‌گوید که در این رویداد 4 فرد ملکی افغان کشته و 3 تن دیگر زخمی شده‌اند.
در همین حال دفتر مطبوعاتی نیروهای خارجی در کابل به رسانه‌ها گفته‌است که در این حمله چهار سرباز امریکایی نیز زخمی شده‌است.
همچنین روز گذشته هنگام بیرون شدن دانشجویان دانشگاه نظامی مارشال فهیم، یک فرد انتحاری خودش را در ورودی این دانشگاه منفجر کرد که منجر به شهادت 6 دانشجو و زخمی شدن 16 تن دیگر به شمول 4 فرد ملکی گردید.
در ولایت‌های کشور نیز ده‌ها سرباز ارتش و پُلیس در حملات تهاجمی و انتحاری گروه طالبان و داعش طی یک هفته گذشته شهید و زخمی شده‌اند که از شهادت 19 تن در ولسوالی چهارچینوی ارزگان می‌توان به عنوان تازه‌ترین مورد آن یاد کرد.
هرچند براساس گزارش‌های نهادهای امنیتی طالبان و داعش در یک هفته گذشته تلفات سنگینی را در کشور متحمل شده‌اند و 2 زندان طالبان نیز کشف و نابود شده‌است؛ اما دست‌کم 105 تن از نیروهای امنیتی و خیزش مردمی نیز در این هفته شهید شده‌اند. همچنین ده‌ها غیر نظامی نیز از سوی طالبان و در نتیجه حملات هوایی نیروهای امنیتی شهید و زخمی شده‌اند.
حمله طالبان بالای پوسته‌های امنیتی شهر کابل نیز از دیگر مواردی است که خواب شهروندان را ربوده است؛ براساس گزارش‌ها در یک ماه گذشته طالبان بالای 4 پوسته امنیتی در پایتخت حمله کرده‌اند.
جدا از رویدادهای تروریستی؛ افزایش جرایم جنایی نیز شهروندان به ویژه کابل نشینان نگران ساخته است.
در یک‌هفته گذشته نزدیک به 20 تن تنها در پایتخت کشور در رویدادهای جنایی جان خود را از دست داده‌اند که از جان‌باختن گروهی هفت عضو خانواده در کارته سخی کابل می‌توان به عنوان نمونه درشت آن یاد کرد.
ترور یک تاجر در شهرنو کابل، ترور یک عالم دینی در کارته نو کابل، ترور مشاور ریاست اجرایی در ولایت قندوز و ترور چندین تن دیگر از دیگر موارد خبرساز ترورهای یک هفته گذشته بوده است.
همچنین دو شب قبل یک جوان 21 ساله که 5 ماه از نامزدی وی می‌گذرد و قرار بود بعد از عید مراسم عروسی اش برگزار شود، در ساحه چهل‌ستون شهر کابل با ضرب چاقوی دزدان به قتل رسید.
وزارت امور داخله اما می‌گوید که در یک هفته گذشته ده‌ها تن به شمول چندین مجرم سازمان یافته را در پایتخت بازداشت کرده‌اند.
امروز جمعه نیز ساعت 8:40 صبح، یک موتر بمب گذاری شده در منطقه قلعه وزیر ناحیه نهم شهر کابل انفجار کرد که در نتیجه 4 نفر در این حادثه کشته و 3 نفردیگر زخمی شدند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала