ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

انتقاد انگلیس از مذاکرات بی نتیجه امریکا و طالبان

© Photoشکست امریکا در افغانستان آسیای مرکزی را به بی ثباتی تهدید میکند
شکست امریکا در افغانستان آسیای مرکزی را به بی ثباتی تهدید میکند - اسپوتنیک افغانستان
وزنامه بریتانیایی دیلی تلگراف در مقاله‌ای با انتقاد از مذاکرات صلح امریکا با طالبان نوشت: مذاکرات امریکا و طالبان به بن بست رسیده است. و تا کنون نتیجه٬ای در پی نداشته

به گزارش اشسپوتنیک، با آغاز هفتمین دور از سفرهای زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان به کشورهای منطقه، روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف نوشت: مذاکرات آمریکا و طالبان به بن بست رسیده است.
روزنامه دیلی تلگراف گزارش داد: با آغاز مذاکرات میان امریکا و طالبان در شهر دوحه پایتخت قطر بسیاری از مقامات افغان و اروپایی نسبت به این نوع از مذاکرات و بازگشت صلح به افغانستان بسیار خوش بین بودند اما با گذشت 6 دور از مذاکرات باید گفت که هیچ دستاوردی این دور از گفتگوها نداشته است.
طالبان که با تمرکز بر تعیین جدول زمانی خروج نیروهای خارجی از افغانستان حاضر به حضور در این مذاکرات شد، اکنون آمریکا را به ایجاد نفاق در تیم طالبان متهم می‌کنند.
به نوشته این روزنامه انگلیسی، خلیلزاد در حالی خود را برای هفتمین دور از مذاکرات صلح دوحه آماده می‌کند که 6 دور مذاکرات سابق هیچ دستاوردی نداشته است.
روزنامه دیلی تلگراف با اشاره به موضع تند طالبان نوشت: از طرف دیگر امریکا تمایلی به خروج نظامیان خود تا توافق صلح و آغاز گفتگوهای بین الافغانی ندارد و از نظر امریکا هرگونه خروج زود هنگام خطر افزایش جنگ داخلی و همچنین قدرت گیری مجدد طالبان را افزایش خواهد داد.
این در حالیست که اخیرا، رهبر طالبان در پیام عیدی خود امریکا را به نقض تمام قوانین جنگی و اخلاقی و بمباران اماکن عمومی، مذهبی و کشتار غیرنظامیان متهم کرد.
رهبر طالبان همچنان از امریکایی‌ها خواست تا در روند مذاکرات به‌طور صادقانه مشارکت کنند و برای پیشرفت در روند صلح نیز موضع طالبان را بپذیرد.
نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در واکنش به پیام عیدانه رهبر طالبان گفت که این پیام روند صلح را پیچیده و پیشرفت در این زمینه را مختل می‌کند.
خلیلزاد اظهار داشت که در این پیام طالبان حمایت خود را از گفت‌وگو برای توافق سیاسی ابراز می‌کند که ایجاد این توافق نیازمند تقسیم قدرت است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала