ناتو دوباره تمویل نیروهای افغان را متعهد شد

© AP Photo / Rahmat GulНатовские солдаты проходят на базу под флагами стран-членов НАТО в Кабуле
Натовские солдаты проходят на базу под флагами стран-членов НАТО в Кабуле - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ناتو از تعهد برای ادامه کمک‌های مالی با نیروهای امنیتی افغانستان فراتر از سال 2020 میلادی، اطمینان دو باره داده است.

به گزارش اسپوتنیک، متحدین ناتو و شریکان این پیمان نظامی، روز گذشته "14 جوزا" در دیدار شان با شرکت نماینده‌گان کشورهای تمویل کننده که در شهر بروکسل برگزار شد از تعهد شان برای ادامه کمک‌های مالی با نیروهای امنیتی افغانستان فراتر از سال 2020 میلادی، اطمینان دو باره داده‌اند. 

استولتنبرگ: تا هنوزهیچ تصمیمی در مورد خروج از افغانستان گرفته نشده - اسپوتنیک افغانستان
استولتنبرگ: تا هنوزهیچ تصمیمی در مورد خروج از افغانستان گرفته نشده+ ویدئو

همه متحدان و شریکان ناتو تأیید کردند که همکاری دوامدار مالی با این نیروها را ادامه خواهند داد و داشتن نیروی امنیتی پر قدرت، افغانستان را به سوی صلح می‌کشاند.
ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو، دراین نشست گفته است که، در اجلاس شیکاگو در سال 2012 تعهد شده بود که حمایت از نیرو های امنیتی افغانستان از سال 2015 تا 2017 ادامه می‌یابد.
به‌گفته ستولتنبرگ:« در اجلاس وارسا در سال 2016 هم تمامی کشورها به حمایت از نیروهای امنیتی افغان تا سال 2020 متعهد شدند و سال گذشته در اجلاس بروکسل، تمامی تمویل کننده‎ها برای تمدید حمایت مالی از نیروهای امنیتی افغان تا سال 2024 توافق کردند.»
ستولتنبرگ افزود:« صندوق تمویل نیروهای افغان نقش مهم برای ارتباط جامعه بین‎المللی با پروژه‎های جهانی دارد تا ظرفیت و توانایی نیروها بالا برده شود و با آن‎ها در میدان مبارزه کمک کند.»
ینس ستولتنبرگ افزود، نشست روز سه شنبه نشان دهنده تعهد قوی و دوامدار مالی با نیروهای افغان است تا در نتیجه، فرصت‎ها برای راه حل بحران افغانستان از طریق گفتگو ها تقویت شود و این کشور به صلحی برسد که خواست تمامی شهروندانش است.
دراین نشست در بروکسل، محمد همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه افغانستان، عبدالحی رووف، معین وزارت دفاع، سفیر کانادا در کابل، دستیار معاون وزارت دفاع امریکا برای افغانستان، پاکستان و آسیای میانه که به نماینده‎گی از مسئول صندوق حمایت از نیرو های افغان حضور داشت، با شماری دیگر از مقام‎های ناتو و سازمان ملل‎متحد اشتراک داشتند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала