برنامه وزارت داخله برای کاهش تلفات پولیس

© REUTERS / ParwizПолицейские на месте взрыва в Джелалабаде, Афганистан
Полицейские на месте взрыва в Джелалабаде, Афганистан - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت داخله افغانستان از برنامه های این وزارت برای کاهش تلفات پولیس خبرمی دهد.

به گزارش اسپوتنیک، هرچند با افزایش تلاش‌های صلح، تلفات نیروهای امنیتی از جمله پولیس درجنگ نیز نگران کننده گفته می‌شود، اما اکنون وزارت امور داخله ازبرنامه‌های این وزارت برای کاهش این تلفات خبرمی‌دهد.

جنرال خوشحال سادات، معین امنیتی وزارت امور داخله می‌گوید که بیشترین تلفات را درمیان نیروهای امنیتی پولیس دارند و برای کاهش این تلفات نیروهای پولیس به جای ماندن درپاسگاه‌های شان به گشت زنی‌های بیشتر خواهند پرداخت.
خوشحال سادات می‌گوید:« چندین عنصر علت تلفات استند و ما درحال تغییر چه‌گونه‌گی انجام عملیات استیم. بسیاری از تلفات ازنیروهای پولیس استند زیرا این نیروها درپاسگاه‌هایی استند که ازسوی دشمن آماج حمله قرار می‌گیرند. بنابراین ما به جای بودن در پاسگاه‌ها به گزمه‌های سیار رو خواهیم آورد.این کار زمان خواهد گرفت، اما این که چه‌گونه عملیات نماییم، تغییراتی به میان خواهیم آورد.»
این جنرال وزارت امور داخله همچنان از برکناری فرمانده‌هان پولیس سی ولایت درماه‌های اخیر از بهر ناتوانی وفساد خبرمی‌دهد ومی‌گوید که ایجاد اصلاحات بیشتر درپولیس به زمان بیشتر نیاز دارد.
ازسوی دیگر اسدالله خالد، نامزد وزیر وزارت دفاع ملی می‌گوید که نیروهای ویژه ارتش هرشب سرگرم عملیات دربرابر هراس افگنان استند و در گرفتن بخش‌های ازدست رفته نقش برجسته داشته اند.
مقام‌های بلند پایه امنیتی به شمول نامزد وزیر وزارت دفاع ملی وجنرال اسکات میلر، فرمانده کل نیروهای خارجی در کشور برای ستایش ازکارکردهای نیروهای ویژه لحظاتی را با این نیروها درکابل گذشتاندند.
اسدالله خالد، نامزد وزیروزارت دفاع ملی گفت:« امروز اینجا بخاطری آمدیم که عید را با نیروهای قطعات خاص و آن جوانانی که هر شب با دشمن مصروف مبارزه هستند و گاهی زندان‌های شان را نابود می‌سازند و گاهی هم ولسوالی‌ها را دوباره از نزد شان میگیرند و هر لحظه برای دفاع از افغانستان آمده هستند».
درهمین حال، جنرال اسکات میلر، فرمانده کل نیروهای خارجی درکشور می‌گوید که اراده مردم افغانستان کاهش خشونت‌ها دراین کشور است.
میلر گفت:« همانگونه که ما به استقبال از عید آمده‌ایم، فکرمی‌کنم که این وقت خوب است تا اراده مردم افغانستان بازتاب داده شود.اراده مردم کاهش این خشونت‌ها است.ما نیز برای برقراری صلح درافغانستان تلاش می کنیم».

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала