فشارهای دوامدار نظامی، سیاسی و اجتماعی بر طالبان به روند صلح کمک می کند

© AFP 2022 / MARK WILSON / POOLفشارهای دوامدار نظامی، سیاسی و اجتماعی بر طالبان به روند صلح کمک می کند
فشارهای دوامدار نظامی، سیاسی و اجتماعی بر طالبان به روند صلح کمک می کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
معاون فرماندهی ماموریت پشتیبانی قاطع می گوید، که اکنون افغانستان در زمان حساسی از تاریخ خود قرار دارد.
سفر مقام های ارشد امنیتی افغانستان و ناتو به ولایت فاریاب - اسپوتنیک افغانستان
سفر مقام های ارشد امنیتی افغانستان و ناتو به ولایت فاریاب

به گزارش اسپوتنیک، دگرجنرال کمپوریاله مأموریت پشتیبانی قاطع در افغانستان تأکید می‌کند، که افزایش فشارهای نظامی و سیاسی بر طالبان زمینۀ گفتگوهای صلح را فراهم می سازد.

 معاون مأموریت پشتیبانی قاطع در سفرش به ولایت هرات می‌گوید که ظرفیت‌های خوبی برای تأمین صلح در افغانستان به میان آمده اند و این فرصت ها نباید از دست بروند. 

در همین حال سفیر ایتالیا در کابل می‌گوید، که کشورش در درازمدت در کنار حمایت از نیروهای دولتی، به بازسازی و توسعه افغانستان نیز متعهد است.

مقام‌های افغانستان و مأموریت پشتیبانی قاطع در مراسم تبدیلی فرماندۀ نیروهای پشتیبانی قاطع در حوزه غرب، امروز سه‌شنبه وارد هرات شدند.

دگرجنرال کمپوریاله، معاون فرماندهی ماموریت پشتیبانی قاطع گفته است:- "باور دارم که فشارهای دوامدار نظامی، سیاسی و اجتماعی بر طالبان شرایط برای صلح و آشتی برای تبدیل شدن آن به یک واقعیت عینی افغانستان را فراهم خواهد ساخت. هیچ راه حل نظامی وجود ندارد. یگانه راه حل ممکن تلاش‌های سیاسی است. باور دارم که ظرفیت‌های خوب برای صلح وجود دارد".

سفیر ایتالیا در کابل می‌گوید، که کشورش در درازمدت در کنار مردم و حکومت افغانستان قرار دارد و در کنار حمایت از نیروهای افغانستان، در بازسازی این کشور نیز تلاش می کند.

رابرتو کنتونی، سفیر ایتالیا در افغانستان گفت:- "اکنون افغانستان در زمان حساسی از تاریخ خود فرار دارد، زمانی است که صلح نسبت به هر زمان دیگری امکان پذیر شده است. اکنون که صلح ممکن شده است ما این فرصت را از دست نخواهیم داد".

در همین حال مقام‌های نظامی افغانستان همکاری مأموریت پشتیبانی قاطع را در امر مبارزه با طالبان و حمایت از نیروهای امنیتی را اثرگذار می خوانند.

جنرال نورالله قادری، فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر گفته است:- "چند روز پیش ما و شما گشایش هواپیماهای بی سرنشین را داشتیم. در مجموع حمایت قاطع با ما همکاری میکنند و ای سر نیروهای افغان ما تاثیر مثبت داره".

فرماندۀ تازه نیروهای پشتیبانی قاطع در حوزه غرب در حالی به کارش آغاز کرده است که بخش‌هایی از این حوزه در روزهای پسین گواه حمله‌های گسترده طالبان و تلفات نیروهای امنیتی و افراد ملکی بوده اند. 

مقام‌های نظامی افغانستان می‌گویند، که تصمیم دارند تا با حمایت نیروهای پشتیبانی قاطع، عملیات‌های گسترده را برضد طالبان آغاز کنند

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала