فروش بزرگترین هواپیمای دوبدنه جهان آغاز شد

© Photo / Stratolaunch / facebookفروش بزرگترین هواپیمای جهان آغاز شد
فروش بزرگترین هواپیمای جهان آغاز شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
فروش بزرگترین هواپیمای جهان با دو بدنه با قیمت 400 میلیون دالر آغاز شد. هواپیمای یادشده Stratolaunch نام دارد و اخیرا چندین پرواز آزمایشی را پشت سر گذارده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل ازCNBC روندروش بزرگترین هواپیمای جهان با دو بدنه با قیمت 400 میلیون دالر آغاز شد. هواپیمای یادشده استراتولنچ نام دارد و اخیرا چندین پرواز آزمایشی را پشت سر گذارده است. شرکت Stratolaunch Systems که توسط پل آلن یکی از موسسان شرکت مایکروسافت در سال 2011 تاسیس شده کار فروش این هواپیما را آغاز کرده است. البته خود پل آلن در سال 2018 درگذشت و آن قدر زنده نماند تا تکمیل این هواپیمای منحصر به فرد را شاهد باشد.
این هواپیما دارای شش موتور، 28 چرخ و بال های دارای 117 متر طول است که بیشتر از درازی یک زمین فوتبال است. این هواپیما در آخرین پرواز ازمایشی دو ساعت در آسمان پرواز کرد. وزن هواپیمای یادشده به حدود 250 تن می رسد.
هواپیمای یادشده یک هواپیمای ساده مسافربری نیست و قرار است از آن برای تسهیل دسترسی به فضا استفاده شود. هواپیمای مذکور می تواند تا ارتفاع 35 هزار پا از سطح دریا یعنی بیش از ده کیلومتر پرواز کند. انتظار می رود برخی شرکت های فضایی خصوصی مانند Virgin Galactic و Virgin Orbit برای خرید این هواپیما اقدام کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала