جلوگیری از فروش دو کودک در سرپل

© Sputnikجلوگیری از فروش دو کودک در سرپل
جلوگیری از فروش دو کودک در سرپل - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک مرد در ولایت سرپل می خواست در بدل 20 هزار افغانی دو کودکش را بفروشد.
فروش ۱۶۱ کودک در افغانستان از اثر خشکسالی - اسپوتنیک افغانستان
فروش ۱۶۱ کودک در افغانستان از اثر خشکسالی

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، مردی پس از طلاقِ همسر اول و ازدواج دوم، بنابه مشکلات خانوادگی و عدم نگهداری 2 کودکش از سوی همسرش، می خواست در بدل 20 هزار افغانی کودکانش را به فروش برساند.
ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل می گوید، مردی که می خواست دو کودکش را بنا به فقر به فروش برساند، با ممانعت حکومت محلی رو به رو شد.
وی گفت، که این مرد دختر 6 ساله و پسر 4 ساله اش را می خواست در بدل 20 هزار افغانی به فروش برساند، اما ملاامام منطقه و بزرگان محلی مانع این کار شده حوزه امنیتی پولیس را در جریان گذاشتند.
بر اساس گفته های برخی منابع، این مرد پس از طلاقِ همسر اول و ازدواج دوم، بر اساس مشکلات خانوادگی و اعتیاد او به مواد مخدر، همسرش به او گفته قادر به نگهداری دو کودکش نیست لذا این مرد معتاد تصمیم به فروش کودکانش گرفته بود.
در عین حال عبدالملک عظیمی معاون والی سرپل در صفحه فیسبوکش نگاشته است، که این خانواده نسبت مشکلات و ضعف اقتصادی تصمیم فروش دو کودک خردسالش را داشت که از سوی حکومت محلی جلوگیری شده و برای این خانواده کمک های غذایی توزیع نموده است.
در همین حال محمد الله پدر این دو طفل می گوید، که سختی روزگار وی را وا داشت که تصمیم به فروش دو کودک خردسالش را بگیرد و حالا حکومت از فروش کودکانش جلوگیری نموده به وی گفته است که برایش کمک می کنند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала