هشدار جدی مسلم‌یار به زلمی خلیلزاد

© Photo / Meshrano Jirgaفضل الهادی مسلمیار، رئیس مجلس سنای افغانستان
فضل الهادی مسلمیار، رئیس مجلس سنای افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس مجلس سنا از عدم ارائه جزئیات مذاکرات امریکا و طالبان به اعضای شورای ملی به شدت انتقاد کرد و هشدار داد که اگر آقای خلیلزاد جزئیات صلح را شریک نکند در مقابل‌اش می‌ایستد.

 به گزارش اسپوتنیک، فضل‌هادی مسلم‌یار رئیس مجلس سنا در نشست روز یک‌شنبه(26 جوزا) با انتقاد از زلمی خلیلزاد گفت که او برای دادن جزئیات در روند صلح به خانه‌های افراد می‌رود؛ اما به اعضای شورای ملی به ویژه مجلس سنا دیدار نمی‌کند و جزئیات نمی‌دهد.
رئیس مجلس سنا می‌گوید که آقای خلیلزاد هیچ گونه معلوماتی را در مورد مذاکرات صلح با طالبان با نمایندگان مردم شریک نکرده و حق خود می‌داند که از آقای خلیل زاد انتقاد کند؛ زیرا مردم افغانستان همه روزه کشته می‌شوند ولی به آنان جزئیات داده نمی‌شود که بر سرنوشت شان چه می‌گذرد.
مسلم یار خطاب به خلیلزاد گفت: "چیزی از مردم پنهان نکن اگر نه در مقابل شما ایستاد می‌شویم؛ درسته که آقای خلیلزاد مامور امریکا است ولی در مورد سرنوشت مردم افغانستان با طالبان مذاکره می‌کند. ماموریت او گنگ ومبهم است؛ شاید کار خوب کرده باشد ولی ما را از جزئیات باخبر کند."
به گفته او، آقای خلیلزاد منحیث مامور امریکا برای صلح افغانستان مسوولیت خود را ادا نکرده؛ اگر به مجلس سنا نمی‌آید؛ جزئیات مذاکرات با طالبان را با کمیته روابط خارجی این مجلس شریک سازد.
زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در هفتمین دور سفرهایش هفته گذشته به کابل آمد و در مورد مذاکرات با طالبان با رهبران حکومت وحدت ملی و برخی رهبران سیاسی از جمله استاد عطامحمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت و محمد محقق معاون ریاست اجرائیه در بلخ دیدار کرد.
گفتنی است که پیش از این نیز شورای ملی به ویژه مجلس سنا از زلمی خلیلزاد خواسته در مورد صلح به این شورا جزئیات بدهد؛ اما آقای خلیلزاد گفته که او در برابر شورای ملی افغانستان پاسخگو نیست.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала