کلسیم امکان بروز حمله قلبی را افزایش می‌دهد

CC0 / Pixabay / کلسیم امکان بروز حمله قلبی را افزایش می‌دهد
کلسیم امکان بروز حمله قلبی را افزایش می‌دهد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دانشمندان امریکایی معلوم نمودند که سطح بالای کلسیم در عروق کرونر در سنین میانسال نارسایی جدی قلبی را در آینده به همراه خواهد داشت .

به گزارش اسپوتنیک، پژوهش جدیدی که در مؤسسه قلب مرکز پزشکی ایالات متحده امریکا صورت گرفته، نشان می‌دهد که بررسی وجود داشتن یا نداشتن "کلسیم عروق کرونر"(CAC) در شریان بیماران می‌تواند میزان خطر حمله قلبی در آینده را مشخص کند.
نتایج این پژوهش که در مجله علمی EurekAlert منتشر شده نشان می‌دهند که وجود کلسیم عروق کرونر می‌تواند به دانشمندان کمک کند تا معلوم نمایند چه کسی بیشتر در معرض خطر ابتلاء به مشکل قلبی قرار دارد. این توانایی نه تنها در مورد زندگی آینده بلکه برای حدس زدن نشانه‌های کنونی آن نیز صدق می‌کند؛ در نتیجه می‌توان به یافتن راه‌هایی برای توقف این مشکل نیز امیدوار بود.
پژوهشگران در این پروژه 2449 نفری را که سابقه بیماری قلبی-عروقی نداشتند و به خاطر درد قفسه سینه به بیمارستان مراجعه کرده بودند، مورد بررسی قرار دادند. آنها بیماران را با ‌اسکن مورد بررسی قرار دادند تا وجود کلسیم عروق کرونر را در دیواره شریان آنها بررسی کردند تا امکان بروز مشکلاتی مانند تصلب شریان را در آنها مشخص کنند. سپس، نتایج پژوهش را تا چهار سال آینده مورد بررسی قرار دادند.
در این بررسی مشخص شد بیمارانی که کلسیم عروق کرونر بیشتری در اسکن آنها مشخص شده بود، نسبت به بیمارانی که کلسیم عروق کرونر در آنها وجود نداشت، بیشتر در معرض مشکل قلبی قرار داشتند. آنها همچنین دریافتند احتمال ابتلاء به "بیماری "(CAD) یا دیگر مشکلات وخیم قلبی-عروقی، در افرادی که کلسیم عروق کرونر بالاتری در پت‌اسکن آنها وجود داشته بیشتر است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала