حمد الله محب: روزانه در افغانستان 50 تن قربانی می گردد

© @ONSCAfghan -FBحمدالله محب در نشست شورای امنیت در روسیه
حمدالله محب در نشست شورای امنیت در روسیه - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان گفته است که دستکم 50 نفر روزانه به دلیل خشونت‌ها در افغانستان جان‌های شان را از دست می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک، حمد الله محب، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور غنی در سخنرانی خود در دهمین اجلاس امنیتی در شهر اوفای روسیه ، گفت که مبارزه با تروریزم باید در اولویت‌ها جامعه جهانی قرار داشته باشد.
وی گفت که در افغانستان، روزانه حداقل پنجاه تن در مبارزه با تروریزم قربانی گزاف می‌پردازند این بیانگر آن است که افغانستان در خط مقدم مبارزه با تروریزم قرار دارد و مبارزه با این پدیده باید در اولویت‌ها کار ما قرار داشته باشد. 

حمدالله محب - اسپوتنیک افغانستان
حمدالله محب: تا چهار ماه آینده کمر طالبان را خواهیم شکست

او افزود که تروریستان و قاچاقبران مواد مخدر دو روی یک سکه هستند، مواد مخدر به عنوان منبع عایداتی اصلی تروریزم شناخته می‌شود که ارزش سالانه آن به میلیاردها دالر می‌رسد و مبارزه با این پدیده‌ی شوم، مستلزم اقدامات منسجم و مشترک است.
مشاور شورای امنیت ملی بیان داشت که مبارزه با جرایم مالی برای تأمین امنیت ملی کشورهای‌ما، امری کلیدی است. مبارزه با پول‌شویی، معاملات پولی غیرقانونی از طریق سیستم‌های حواله راجسترنشده، تمویل تروریزم از طریق اقدامات به اصطلاح خیریه در منطقه که از آن نظارتی صورت نمی‌گیرد، الزامی است.
آقای محب اظهار داشت که مورد قابل‌توجه دیگر، همکاری‌های سرحدی می‌باشد. هزاران تن در منطقه، برای پیوستن به گروه‌های تروریستی به صورت غیرقانونی از سرحدات عبور و مرور می‌کنند، آموزش می‌بینند و شهروندان ما را هدف قرار می‌دهند. از همین رو همکاری مشترک در راستای مدیریت سرحدات‌ در منطقه، تشریک معلومات در زمان معین، تجهیز قوای سرحدی با تکنالوژی مورد نیاز جهت مبارزه با تهدیدات هایبریدی، ضروری و حیاتی می‌‎باشد.
وی افزود، جرایم سایبری ابزار دیگر جنگ‌های هایبریدی (ترکیبی) می‌باشد که کشورهای ما را با تهدید مواجه می‌سازد و افغانستان آماده است تا از طریق همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌یی، استفاده از فضای سایبری توسط عناصر مخربی که منجر به ایجاد دهشت و مانع پیشرفت جوامع ما می‌گردند را محدود ساخته و آن را از بین ببرد.
این در حالی است که محمداشرف غنی رییس جمهور کشور نیز چندی پیش در نشست امنیتی مونیخ در آلمان اعلام کرد که در چهار سال گذشته دستکم 45 هزار نیروی امنیتی افغان در درگیری با تروریستان کشته شده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала