پاتریشیا گاسمن: کرام الدین کریم در نظام قضایی افغانستان نفوذ دارد

© Photo / FB/Affپاتریشیا گاسمن: کرام الدین کریم در نظام قضایی افغانستان نفوذ دارد
پاتریشیا گاسمن: کرام الدین کریم در نظام قضایی افغانستان نفوذ دارد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک مقام بخش آسیای دیده‌بان حقوق بشر در بارۀ فساد در فدراسیون فتبال افغانستان می‌گوید که شهروندان این کشور، از نفوذ زورمندانی چون کرام الدین کریم در نظام قضایی افغانستان به خوبی آگاه استند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، به گفته پاتریشیا گاسمن مقام‌های بلندپایه متهم به تجاوز و اتهام‌های دیگر درافغانستان، از معافیت کامل از پیگرد برخوردار می‌شوند.

به گفتۀ این مدافع حقوق بشری، کرام الدین کریم، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان به علت نفوذی که دارد تا کنون باز داشت نشده است واگر حکومت افغانستان این بار بتواند عدالت را تأمین کند، محک خوبی در ارزیابی تعهد این کشور به پایان دادن به معافیت‌ها خواهد بود.

وزارت داخله: به زودی کرام‌الدین کریم را دستگیر می‌کنیم - اسپوتنیک افغانستان
وزارت داخله: به زودی کرام‌الدین کریم را دستگیر می‌کنیم

گاسمن، معاون مدیر بخش آسیا در دیده بان جهانی حقوق بشر، در باره وجود فساد و نیز درباره چگونگی پیگرد کرام الدین کریم، درمقاله‌ای می‌گوید: «افغانان، نفوذ زورمندانی مانند کریم را بر نظام قضایی افغانستان می‌دانند. به‌گونه معمول مقام‌های بلندپایه متهم به تجاوز و اتهام‌های دیگر، از معافیت کامل از پیگرد برخوردار می‌شوند. کریم تا کنون بازداشت نشده است. همچون والی پیشین پنجشیر، کریم بر پولیس و سیاست گران، نفوذ چشمگیری دارد. اگر حکومت افغانستان این بار بتواند عدالت را تامین کند، محک خوبی برای تعهد آن به پایان معافیت برای خشونت های جنسی خواهد بود».

به باور این مقام دیده بان حقوق بشر ، بسیاری از آنانی که کرام الدین کریم را متهم ساخته اند مجبور شده اند که به علت خطرها به جان شان، افغانستان را ترک کنند. پس از آن که گزارش‌های رسانه‌ها، حکومت افغانستان یک روز پس از اعلامیه فیفا در باره ممنوعیت کریم از فعالت‌های ورزشی، بررسی را آغاز کرد و لوی سارنوالی، حکم بازداشت او را صادر کرد.

پیش از این لوی سارنوالی گفته است که بیش از سه ماه می‌شود که حکم باز داشت کرام الدین کریم را صادر کرده است اما وی تا کنون باز داشت نشده است اما کرام الدین کریم این اتهام ها برخودش را رد کرده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала