نیروهای امریکایی در افغانستان با پهپاد جاسوسی میناتوری مجهز می شوند

© Flickr / UK Ministry of Defenceنیروهای امریکایی در افغانستان با پهپاد جاسوسی میناتوری مجهز می شوند
نیروهای امریکایی در افغانستان با پهپاد جاسوسی میناتوری مجهز می شوند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ارتش امریکا به منظور کاهش تلفات یگان‌های زمینی اش در افغانستان این یگان ها را با پهپادهای جاسوسی میناتوری مجهز کند.
امریکا: تصمیم بیرون شدن نیروهای خارجی را دولت آینده افغانستان خواهد گرفت - اسپوتنیک افغانستان
امریکا: تصمیم بیرون شدن نیروهای خارجی را دولت آینده افغانستان خواهد گرفت

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ویب سایت «زیروهج» نوشت: ارتش امریکا قصد دارد تا تقریبا همه یگان‌های زمینی اش در افغانستان را به پهپادهای جاسوسی مینیاتوری به نام «بلک هورنت» مجهز کند.

ارتش امریکا در آستانه چرخش تابستانی نیروهای اش در افغانستان بیش از 9 هزار پهپاد جاسوسی مینیاتوری را از شرکت امریکایی «فلر» به ارزش 40 میلیون دالر خریداری کرده است.

قرار است نیروهای امریکایی از این پهپادها در میدان‌های جنگ در افغانستان در برابر طالبان استفاده کنند، ارتش امریکا بر این باور است که این کار در کاهش تلفات نظامیان امریکایی در این کشور موثر واقع خواهد شد.

پهپادهای بلک هورنت به قدری کوچک هستند که به راحتی در کف دست جا می‌گیرند 16 سانتی متر طول و کمتر از 33 گرم وزن دارند.این پهپادها می‌توانند با سرعت بیش از 21 کیلومتر بر ساعت حرکت کرده و پس از هربار شارژ به مدت 25 دقیقه پرواز کنند.

این پهپاد‌های جاسوسی می‌توانند تصاویر اچ دی گرفته و یا هم به صورت زنده فیلمبرداری کرده و داده‌ها را به اپراتورهایی که در روی زمین هستند ارسال کند. پهپاد مینیاتوری بلک هورنت پیش از این نیز توسط نیروهای انگلیسی در افغانستان مورد استفاده قرار گرفته است.

پیش از این نیز گزارش‌هایی منتشر شده بود که نیروهای آمریکایی در افغانستان برای مقابله با اهداف غیرنظامی تسلیحات جدیدی را مورد استفاده قرار می‌دهند که باعث ایجاد اختلال بینایی، تنفسی و گوارشی موقت در قربانیان می‌شود.

یادآوری می کنیم، که حضور نیروهای خارجی و جنگ 17 ساله امریکا، افغانستان را به آزمایشگاه تسلیحات خطرناک ارتش این کشور و دیگر شرکای غربی‌اش تبدیل کرده است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала