خلیلی: برگشت امارت اسلامی برای مردم افغانستان قابل قبول نیست

© Photo / Dr. Abdullah Abdullah FBخلیلی: برگشت امارت اسلامی برای مردم افغانستان قابل قبول نیست
خلیلی: برگشت امارت اسلامی برای مردم افغانستان قابل قبول نیست - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس شورای عالی صلح، به طالبان می‌گوید که برگشت امارت اسلامی دیگر برای مردم قابل قبول نیست و این نگرش‌ها باید تغییر کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، محمد کریم خلیلی، رئیس شورای عالی صلح در دومین نشست مشورتی و سیاسی حزب وحدت اسلامی افغانستان از رهبری حکومت خواست تا با روش‌های نادرست در روند صلح و انتخابات، کشور را به بحران نزدیک نسازند.

آقای خلیلی می‌گوید: «باید تحریک طالبان درک کنند که برای نسل جدید افغانستان به هیچ وجه، امارت اسلامی یک نظام و حکومت پاسخگو نیست و قابل قبول هم نیست».

در همین حال، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه حکومت، در یک پیام تصویر، برای حاضرین در این نشست می‌گوید که رسیدن به صلح نیاز به نتیجه رسیدن دیدگاه واحد در این روند دارد.

آقای عبدالله گفت: «اگر همه ما مردم افغانستان به این نتیجه برسیم که بخاطر تحقق افکار خود تنها مبارزه سیاسی می‌کنیم و دست از خشونت بر می‌داریم و اگر همه گروه و اطراف به این نتیجه برسند، این آغاز دریافت راه حل بر معضله 40 ساله خواهد بود».

حالا که کم و بیش سه ماه دیگر تا برگزاری انتخابات باقی مانده است، اشتراک کننده‌گان دومین نشست مشورتی و سیاسی حزب وحدت اسلامی هشدار می‌دهند که تکرار چالش‌های انتخابات گذشته در انتخابات پیش‌رو، کشور را به بحران خواهد برد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала