رییس جمهورغنی فردا به پاکستان می‌رود

 / ورود به گالری تصاویررییس جمهورغنی فردا به پاکستان می‌رود
رییس جمهورغنی فردا به پاکستان می‌رود - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس جمهور، فردا پنجشنبه (6 سرطان) در راس یک هیئت بلند پایه دولتی عازم اسلام‌آباد پایتخت پاکستان می‌شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، قرار است آقای اشرف غنی در جریان سفرش در دیدار با رهبری حکومت پاکستان، درباره مسایل امنیتی منطقه، گفتگوهای صلح افغانستان، اتصال منطقه‌یی و مسایل بازرگانی، ترانزیت و سرمایه گذاری‌ میان دو کشور، گفتگو کند.

ارگ ریاست جمهوری تاکنون تاریخ دقیق سفر آقای غنی به پاکستان را مشخص نکرده است اما با نشر خبرنامه‌ای گفته که آقای غنی در آستانه سفرش به پاکستان، عصر روز سه‌شنبه با شماری از کارشناسان سیاسی و منطقوی، اساتید دانشگاه‌ها و روزنامه نگاران در رابطه به اهداف این سفر، صحبت نمود.

محمداشرف غنی، هدف از سفرش به پاکستان را بحث‌های همه جانبه با مقامات پاکستانی در رابطه به اتصال منطقوی، تجارت و ترانزیت، امنیت و صلح بیان نمود و گفت که قبلاً نیز از سوی مقامات پاکستانی دعوت‌های صورت گرفته بود، اما این سفر براساس خواست مرد در لویه جرگه مشورتی صلح صورت می‌گیرد.

پیش ار این عمران خان نخست وزیر پاکستان و محمداشرف غنی رییس جمهور کشور به تاریخ 15 ثور سال جاری، تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.عمران خان در این تماس تلفنی رسما از آقای غنی دعوت کرد تا به پاکستان سفر کند و آقای غنی نیز این دعوت را پذیرفت.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала