رئیبس اجراییه از خواست اکثریت مطلق افغان‌ها سخن گفت

© Sputnik / Alexey Vitvitskiy / ورود به گالری تصاویرعبدالله عبدالله: جرگه مشورتی صلح ممد نیست، در آن شرکت نمی‌کنم
عبدالله عبدالله: جرگه مشورتی صلح ممد نیست، در آن شرکت نمی‌کنم - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی از همکاری جامعه جهانی برای افغانستان استقبال کرد و خواهان ادامه همکاری‌های مشترک شد.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله عبدالله رییس اجراییه افغانستان روز پنجشنبه در سخنرانی‌اش در 30‌مین نشست سالانه نهاد کران مونتانا در ژنیو گفت که جنگ در افغانستان در چهار دهه اخیر ادامه داشته است و اکثریت مطلق افغان‌ها خواهان صلح استند.
او گفت: «در ماه‌های آینده به طرف انتخابات می‌رویم و امیدواریم یک انتخابات شفاف،‌عادلانه و با اعتبار داشته باشیم. رییس اجراییه در صحبت‌های خود تأکید کرد که مردم از روند دموکراتیک در کشور حمایت و پشتیبانی می‌کنند و با این روحیه با دهشت‌افگنی و نیروهای عقب‌گرا در جنگ اند.»
آقای عبدالله در باره صلح و تلاش‌ها برای دست یافتن به صلح گفت: «تلاش‌ها برای برقراری صلح به کمک کشورهای دوست در افغانستان ادامه دارد. امیدواریم این تلاش‌ها نتیجه بدهند و ما شاهد برقراری صلح و ثبات در افغانستان باشیم.»
رییس اجراییه همچنان در صحبت‌های خود از کمک‌های کشورهای دوست و جامعه بین‌المللی برای افغانستان تشکر و استقبال کرد و خواهان ادامه همکاری‌های مشترک شد.
او گفت: «می‌خواهم تأکید نمایم که دست یافتن به صلح، ثبات و توسعه که شعار اصلی این نشست می‌باشد نیازمند درک و احترام متقابل میان کشورها است. در جهان ما بردباری و رسیدن به اجماع یک فضیلت و ضرورت است».

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала