فیفا: رسوایی های فوتبال بانوان افغانستان سر وقت پیگیری شدند

Telegram
رییس فیفا می‌گوید که وقتی که فیفا از رسوایی ها در فدراسیون فوتبال افغانستان آگاه شد، فوراً در باره آن اقدام کرد.

جیانی انفانیتو، رییس فدراسیون جهانی فوتبال ، در گفتگو با خبرنگاران از موقف‌اش در باره رسیده‌گی به پرونده اتهام‌های فدراسیون فوتبال افغانستان دفاع کرد و گفت که این انتقادها درست نیستند.
این انتقادها از سوی کیلی لیندزی، مربی تیم ملی فوتبال زنان افغانستان، مطرح شد که گفته بود از این که فیفا و رییس آن برای پیگیری اتهام‌های آزار و اذیت جنسی دختران فوتبالیست زودتر اقدام نکردند.
رییس فیفا می‌گوید: «وقتی که فیفا از اوضاع افغانستان آگاه شد، ما فوراً اقدام کردیم اما نخست کوشیدیم که یک نمایش ایجاد نکنیم که ببیند ما چقدر خوب استیم. ما به منافع این دختران و خانواده های شان فکر کردیم.»
فیفا کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال بانوان افغانستان را برای همیشه از ورزش منع کرد. 

کرام الدین کریم - اسپوتنیک افغانستان
وکیل مدافع کرام‌الدین کریم اتهام‌ها بر او را رد کرد

آقای کریم از سوی فیفا یک میلیون فرانک سویس جریمه نیز شده‌است. این تصمیم، روزشنبه پس از دیدار یک هیئت تصمیم‌گیری فیفا دربارۀ اتهام‌های کرام‌الدین کریم گرفته شده‌است.
کرام الدین کریم، به آزار و اذیت جنسی شماری از بازی‌کنان تیم ملی فوتبال زنان کشور متهم است.
رییس فیفا همچنان افزود: «تمامی کشورها مانند اینجا نیستند که خدمات تیلفونی باشد، بتوانیم سخن بگوییم و بدانیم که اگر چیزی رخ داد به کجا برویم. در این مسئله، افغانستان مانند فرانسه و امریکا و کشورهای دیگر نیست. اگر کسی جرئت کند که در باره چنین رویدادهایی چیزی بگوید، چه غلط باشد و چه درست، زنده گی او و خانواده اش با خطر رو به رو می‌شود. آیا ما پیش از انتقاد کردن، این موضوع را می دانیم؟ آیا می دانیم که چی کاری باید شود؟ ما فوراً اقدام کردیم؛ اما نخست به سلامت این افراد و خانواده های شان فکر کردیم.»
در حدود پنج ماه پیش، خالده پوپل، مربی پیشین تیم ملی فوتبال دختران افغانستان ادعا کرد که شماری از مسؤولان فدراسیون فوتبال کشور به ویژه کرام‌الدین کریم دختران فوتبالیست را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده‌اند.
در پی این ادعاها، فیفا به‌گونۀ موقت آقای کریم را از ورزش منع کرد اما دادستانی کل افغانستان پنج عضو فدراسیون فوتبال را ممنوع الخروج اعلام کرد و گفت که بررسی‌ها را آغاز کرده‌اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала