شاخه جداشده طالبان به روند گفتگوهای صلح مخالف اند

© AP Photo / Pakistani Taliban handoutافراد مسلح طالبان
افراد مسلح طالبان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
هفتمین گفتگوهای صلح میان نماینده گان طالبان و آمریکایی ها در قطر برگزار شده است، شاخه جدا شده طالبان به رهبری ملارسول می گوید، اگر توافقی میان آمریکائیان و طالبان در زمینه صلح صورت گیرد، مورد قبول ما نیست.

ملامنان نیازی، رئیس شاخه جداشده طالبان، آمریکا، پاکستان، چین و ایران را به سوء استفاده از طالبان متهم می کند می گوید که اعضای طالبان که از پاکستان به قطر رفتند به منافع افغانستان نیستند.

ملانیازی مخالفت اش را ازبرگزاری گفتگوهای صلح درخارج ازکشور اظهار میدارد ومی گوید، این نشست ها باید در داخل افغانستان برگزار شود.
به گفته او، گفتگوهای صلح زمینه ساز آغاز یک جنگ دیگر در افغانستان است و هیچ کمکی به تامین ثبات دایمی در کشور نمی کند.
یونس فکور، آگاهی سیاسی می گوید که شماری فرماندهان نظامی شورای کویته با روند کنونی گفتگوهای صلح که در قطر جریان دارد مخالف اند. این موضوع ممکن در آینده به یک تهدید تبدیل شود.
به گفته او باید به شاخه های جدا شده طالبان نیز سهم داده شود اگر کدام گروهی از روند صلح بیرون نماند، ممکن است سازمان های استخباراتی کشورهای منطقه از این ها علیه منافع افغانستان استفاده کنند.
اما برخی از آگاهان به این باوراند که شاخه های جداشده طالبان نمی توانند در برابر تحریک طالبان ایستاده گی کنند.
پس مرگ ملاعمر، رهبر پیشین طالبان، شماری از طالبان مسلح به رهبری ملارسول راه شان را از طالبان به رهبری ملاهبت الله جداکردند و جنگجویان این دو گروه در شماری از ولایت ها هم درگیر شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала