امریکا تنگه هرمز را به تنگه اختلاف‌ها تبدیل کرده است

© Sputnik / Vitaly Podvitskiامریکا تنگه هرمز را به تنگه اختلاف‌ها تبدیل کرده است
امریکا تنگه هرمز را به تنگه اختلاف‌ها تبدیل کرده است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
امریکا، می‌خواهد شرایط تنگه هرمز را امنیتی کنند، که بتوانند جامعه جهانی را وادار به ایجاد ائتلاف بین المللی علیه ایران بکنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، یک فروند کشتی نفتی امارات دو روز قبل در تنگه هرمز ناپدیده شده است. نفتکش ربوده شده «ریا» بین دبی و شارجه در سواحل شرقی امارات تردد می‌کرد. کشتی نفت‌کش حامل پرچم پاناما بود و در حال عبور به سمت بندر فجیره در سواحل امارات بود که ناپدید شد. امریکا ایران را مسوول ربودن این کشتی می‌داند.

در اول امارات اعلام کرده است که این کشتی هیچ ربطی به من ندارد و پرچم ما را حمل نمی کند، نه در مالکیت ما است. حدود سه روز است که این کشتی ناپدید شده است. مسئله دوم این است که گقته می شود که این کشتی متعلق به بریتانیا است و حامل پرچم پاناما بوده است، اما محموله با امارات را جا به جا می کرده است. جای سوال این است که اگر این کشتی واقعا اماراتی بوده است، چرا اماراتی ها به صورت واضح و روشن اعلام کرده است که این کشتی مربوط به امارات نیست.

مشکل این است که ما می خواهیم بدانیم که مبدا حرکت این کشتی از کجا به چه مقصدی بوده است، به چه صورت ناپدید شده است و چه دست هایی در حال کار است.

امریکایی ها طبق معمول همیشه این حرف را می زنند و انگشت اتهام به سوی ایران در هر حادثه ای در تنگه هرمز می زنند، خوشان برای خودشان مونتاژ و فوتوشاپ می کنند و همه چیز را به ایران نسبت می دهند. همچنان که کشتی که در بندر الفجیره منتشر شد گفتند، کار ایران بوده است. دو کشتی ژاپنی، همزمان با سفر نخست وزیر ژاپن منفجر شد و این را کار ایران می داند، (در حالیکه ایران جان خدمه این کشتی را نجات داده اند و به آنها پناه داده اند). 

امریکا، می خواهد شرایط تنگه هرمز را امنیتی کنند، که بتوانند جامعه جهانی را وادار به ایجاد ائتلاف بین المللی علیه ایران بکنند. امریکا با کمال تاسف این حوادث را ایجاد می کند تا ایران را تهدید نماید. در حالیکه تا کنون هیچ کدام از اتهاماتی که به ایران وارد کرده اند را نتوانسته اند ثابت کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала