سی ان ان: ترامپ هفته قبل 61 دروغ گفت و رکورد شکست

© AFP 2022 / Saul Loebسی ان ان: ترامپ هفته قبل 61 دروغ گفت و رکورد شکست
سی ان ان: ترامپ هفته قبل 61 دروغ گفت و رکورد شکست - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک رسانه امریکایی با راه‌اندازی کارزار راستی‌آزمایی اظهارات رئیس‌جمهور امریکا، گزارش داد که او هفته قبل 61 بار ادعاهای نادرست و دروغ به زبان آورده است.

به گزارش اسپوتنیک ،  به نقل از CNNدر ادامه ادعاهای نادرست «دونالد ترامپ»‌ رئیس‌جمهور امریکا، گروه‌های حقیقت‌یاب گزارش دادند که او طی هفته گذشته بیش از 60 بار دروغ گفته است.

 CNN   بامداد امروز (سه‌شنبه) در گزارشی درباره دروغ‌های هفته گذشته ترامپ از راه‌اندازی کارزاری برای راستی‌آزمایی ادعاهای رئیس‌جمهور امریکا خبر داد. این شبکه خبری نوشت: «ما همه دروغ های ترامپ را می‌شماریم. زیرا تمام آنها مهم هستند. ترامپ سخنرانی‌های عمومی خود را با ادعاهای نادرست آلوده می‌کند، از بزرگنمایی و اغراق تا دروغ‌های بزرگ. از امروز ما تمام آنها را حقیقت‌یابی می‌کنیم».

واشنگتن پست دروغ های روزانه ترامپ را برشمرد - اسپوتنیک افغانستان
واشنگتن پست دروغ های روزانه ترامپ را برشمرد

این رسانه امریکایی با بیان اینکه رأی‌دهندگان این کشور باید بدانند رئیس‌جمهورشان چگونه در حال فریب‌دادن آنهاست، اعلام کرد که از این به‌بعد به صورت هفتگی، آماری از ادعاهای نادرست و دروغ‌هایی که ترامپ به‌صورت علنی – چه در سخنرانی‌ها و چه در توئیت‌های خود – بیان می‌کند را به مخاطبان ارائه خواهد کرد.

بر این اساس، ترامپ هفته گذشته 61 بار ادعای نادرست و دروغ گفته است که این رقم از متوسط هفتگی او بیشتر بود. این ادعاهای نادرست علنی به تفکیک 22 بار در سخنرانی انتخاباتی خود در ایالت کارولینای شمالی، 15 بار در جلسه هیأت دولت، شش بار در توئیتر و پنج بار در مصاحبه با خبرنگاران مطرح شده است.

ازاین 61 دروغ ترامپ مهمترین آن در هفته گذشته، ‌دو مورد زیر است:

او دو بار «ایلهان عمر» نماینده کنگره امریکا را به حمایت و تشویق تروریست‌های القاعده متهم کرد، ادعایی که سی.ان.ان آن را «فاحش‌ترین» دروغ او در تمام دوره ریاست‌جمهوری وی توصیف کرد.

ترامپ همچنین ادعا کرد زمانی که هواداران او در حال شعار دادن علیه ایلهان عمر بودند (آنها می‌گفتند "او را به کشورش برگردانید") به‌سرعت حرف‌هایش را ادامه داده تا حاضران به شعارهایشان ادامه ندهند. اما فیلم‌های موجود از سخنرانی وی نشان می‌دهد که 13 ثانیه سکوت کرده تا این شعار ادامه پیدا کند. سی.ان.ان این ادعای ترامپ را «بی‌معنی‌ترین» دروغ وی توصیف کرد.

سی.ان.ان همچنین با اشاره به گزارشی که پیشتر جمع‌آوری کرده بود، نوشت که ترامپ از زمان روی کار آمدن در کاخ سفید در جنوری 2017، حدودا روز 6 دروغ به زبان آورده است.

روزنامه «واشنگتن‌پُست» نیز بعد از آغاز ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» در واکنش به ادعاهای نادرست و دروغ‌گویی‌های مکرر او در مسائل داخلی و خارجی یک صفحه ویژه با عنوان «ارزیابی‌کننده حقیقت»(Fact Checker) به شفاف‌سازی درباره این ادعاها و دروغ‌ها پرداخته و بر اساس یک گزارشی که ارائه کرده ترامپ هر 24 ساعت 8 دروغ می‌گوید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала