متهم شدن فرمانده نیروهای هسته ای امریکا به آزار و اذیت جنسی

© AP Photo / Nati Harnikمتهم شدن فرمانده نیروهای هسته ای امریکا به آزار و اذیت جنسی
متهم شدن فرمانده نیروهای هسته ای امریکا به آزار و اذیت جنسی  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گزینه پیشنهادی رئیس جمهور امریکا برای معاونت ستاد مشترک ارتش این کشور متهم به تجاوز جنسی شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Military.com، یک سرهنگ زن ارتش امریکا گزینه پیشنهادی دولت ترامپ برای نفر شماره دوی ارتش این کشور را متهم به تجاوز جنسی در برابر خود کرده است، اعلام کرد که حاضر به ایراد شهادت در سنای امریکا درباره جزئیات اتفاقات رخ داده است.

ادعای دختر مدل امریکایی مبنی بر تجاوز جنسی پسر وزیر دفاع پیشین افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
ادعای دختر مدل امریکایی مبنی بر تجاوز جنسی پسر وزیر دفاع پیشین افغانستان

این زن گفته است، که حاضر به ایراد شهادت خطاب به کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا در پیوند با اتهام تهاجم جنسی به خود است که علیه جنرال جان هایتن، رئیس فرماندهی راهبردی ارتش امریکا و نامزد معاونت رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور است. او ترجیح می‌دهد این شهادت را در جلسه‌ای در پشت درهای بسته ایراد کند.

این کمیته مشغول پیشبرد فرآیند تأیید هایتن است. هایتن در ماه اپریل از سوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا به عنوان نامزد تصدی معاون رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا معرفی شد. این اتهامات احتمالاً فرآیند تأییدهایتن در این سمت را پیچیده‌تر می‌سازد.

روز چهارشنبه شماری از مقام‌های نظامی امریکا به اعضای این کمیته درباره یک تحقیقات نیروی هوایی که بر مبنای آن هایتن از این اتهامات تبرئه شد، اطلاع دادند.

این اتهامات پس از آن مطرح شد که این سرهنگ زن با فرستادن نامه‌هایی به چند قانون‌گذار مستقیماً درباره آن صحبت کرد و گفته شده که این اتفاق در سال ۲۰۱۷ و اوایل ۲۰۱۸ رخ داده است.

در همین حال، سناتور تامی داکوروس، عضو زن کمیته نیروهای مسلح سنای امریکا به خبرنگاران گفت: اظهارات این زن را بسیار جدی می‌گیرم. این سرهنگ زن گفته نهاد قضائی ارتش امریکا نیز که پرونده او را مورد رسیدگی قرار داد، سازمانی مشکل‌دار است و ارتش امریکا باید دست به اقدامات بیشتر در ارتباط با حوادثی که او مطرح کرده، بزند. این زن در نوامبر ۲۰۱۶ شروع به کار برای هایتن کرده اما در ۲۰۱۸ از سمتش کنار گذاشته شد. او مدعی است که هایتن بیش از شش بار اقدام به تجاوز به او کرده که یک مورد از آنها در دسامبر ۲۰۱۷ در محل اتاق هوتلی در مجمع دفاع ملی ریگان در کالیفرنیا رخ داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала