ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

یورش پولیس بالای خانۀ رئیس‌جمهور پیشین قرقیزستان + ویدیو

© AFP 2021 / Vyacheslav Oseledkoیورش پولیس بالای خانۀ رئیس‌جمهور پیشین قرقیزستان + ویدیو
یورش پولیس بالای خانۀ رئیس‌جمهور پیشین قرقیزستان + ویدیو  - اسپوتنیک افغانستان
نیروی ویژه قرقیزستان بالای خانۀ رئیس‌جمهور پیشین قرقیزستان یورش بردند که در نتیجه آن دست کم 10 نفر زخمی شدند.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی الماس بیگ آتامبایف، رئیس‌جمهور پیشین از زخمی شدند 10 نفر در جریان حمله به خانه آقای آتامبایف خبر داد.

سخنگوی دفتر رئیس‌جمهور پیشین قرقیزستان گفت: چندین نفر که سعی می‌کردند مانع نیروهای ویژه در بازداشت آقای آتامبایف شوند، با گلوله‌های لاستیکی زخمی شدند که از آن جمله یک خبرنگار هم نیز زخمی شده است.

وی همچنان می‌گوید که نیروهای ویژه از نارنجک‌های صوتی استفاده می‌کنند و هلیکوپترها در بالای خانه رئیس‌جمهور در حال گردش استند.

به گفته وی، حامیان آقای آتامبایف سعی می‌کنند خانه رئیس‌جمهور پیشین قرقیزستان را محافظت کنند و سنگ و چوب را به سمت نیروهای ویژه پولیس پرتاب می‌نمایند.

به گفته حامیان رئیس‌جمهور پیشین قرقیزستان، نیروهای ویژه پولیس آقای آتامبایف را دستگیر نمودند.

اما سخنگوی دفتر آقای آتامبایف دستگیری رئیس‌جمهور توسط نیروهای ویژه را رد کرده و می‌گوید که رئیس‌جمهور همچنان در برابر نیروهای ویژه مقاومت کرده است.

پارلمان قرقیزستان در 27 جون به سلب مصونیت حقوقی آتامبایف رای دادند و این امر موجب می‌شود که وی را به دادگاه محاکمه کنند.

آلماس‌بیک آتامبایف، رئیس‌جمهور پیشین قرقیزستان به مداخله در فرایند پروژه‌های ساخت موزه تاریخ، مدرنیزاسیون نیروگاه حرارتی بیشکک، آزاد کردن مدیر مجرم عزیز باتوکایف، تامین غیرقانونی ذغال سبک برای نیروگاه حرارتی پایتخت، به دست آوردن نقشه یک زمین برای ساخت یک خانه و اختصاص زمین‌هایی در منطقه ایسیک-کول متهم شده است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала