ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

نادر نادری: نخست انتخابات سپس توافق صلح

رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی می‌گوید که توافق صلح پیش از برگزاری انتخابات به میان نخواهد آمد.

به گزارش اسپوتنیک، نادر نادری، رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی در آستانۀ برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و توافق احتمالی صلح، می‌گوید که توافق صلح پیش از برگزاری انتخابات به میان نخواهد آمد.

آقای نادری که در نشست چندی پیش میان افغانان در دوحه نیز شرکت کرده بود، امروز (جمعه، 18 اسد) در یک نشست در انسیتتوت مطالعات استراتژیک افغانستان افزود که توافق اصلی زمانی به میان خواهد آمد که گفت‌وگوهای میان افغانان، آغاز شوند.

او افزود: «زمانی‌که مذاکره شروع می‌شود، تنها بحث جمهوریت یا امارت اسلامی شاید مدت طولانی را بگیرد.... پروسۀ صلح و توافق آنی ممکن نیست».

نادر نادری، هم‌چنان گفت که لویۀ جرگه صلاحیت دارد دربارۀ تغییر ساختار حکومت تصمیم بگیرد. او افزود که برای رسیدن به صلح، باید قربانی داد و از برخی خواسته‌ها عقب نشینی کرد.

در همین حال، حبیبه سرابی، عضو شورای عالی صلح و از شرکت کننده‌گان دیگر نشست میان افغانان در دوحه، که نیز در نشست امروز انستیتوت مطالعات استراتژیک حضور داشت، گفت از بحث‌ها دربارۀ ایجاد حکومت موقت در نشست‌های صلح سخن زده می‌شود.

حبیبه سرابی: «پس لرزه‌های حکومت موقت چه است؟ همان امارت اسلامی است... میرویم طرف یک نظام دیکتاتوری».

اما رهبران حکومت و نیز حامد کرزی، رییس جمهور پیشین ایجاد هرگونه حکومت موقت را در کشور ازبهر زمینه سازی به پایان جنگ رد می کنند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала