ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

واشنگتن پست: ادعای ترامپ مبنی بر شکست داعش توهمی بیش نیست

© REUTERS / LEAH MILLISواشنگتن پست: ادعای ترامپ مبنی بر شکست داعش توهمی بیش نیست
واشنگتن پست: ادعای ترامپ مبنی بر شکست داعش توهمی بیش نیست - اسپوتنیک افغانستان
روزنامه ای امریکایی ادعای رئیس جمهور این کشور مبنی بر شکست داعش را توهم خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، روزنامه واشنگتن پست در سرمقاله خود، ادعای «دونالد ترامپ» را مبنی بر پیروزی بر داعش توهم دانست و تصریح کرد، داعش شکست نخورده و عقب نشینی امریکا،‌ میدان را برای ظهور مجدد این گروه در سوریه آماده کرده است.

ترامپ: خلافت داعش در سوریه کاملاً شکست خورده است - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ: خلافت داعش در سوریه کاملاً شکست خورده است

در سرمقاله این روزنامه امریکایی که روز گذشته(جمعه) انتشار یافته، آمده است: رئیس جمهور دونالد ترامپ به وفور دچار توهم می شود.
او پارسال پیروزی بر داعش را اعلام کرد و گفت: ما کار بزرگی انجام دادیم.
ترامپ تاکید کرد: 100 درصد خلافت داعش در دستان ماست و ما سریعا از سوریه خارج می شویم. خیلی زود. بگذار آنها خودشان مشکلاتشان را حل کنند. سوریه می تواند خود را با مشکلاتش سر و کله بزند، با همراهی ایران و روسیه و عراق و ترکیه. ما هفت هزار مایل با اینجا فاصله داریم.
نیروهای امریکایی نا به هنگام از سوریه خارج شدند و این عقب نشینی که یک تصمیم نابخردانه بود، یک آشفتگی ایجاد کرد که سرانجام آن استعفای "جیمز متیس"‌ وزیر دفاع بود.
ترامپ در پیام تویتری اعلام کرد: امریکا جنگ با داعش را برده است و خروج سربازان امریکایی از سوریه راهی است که امریکا آن را می خواهد و سربازان امریکایی هم مایل به آن هستند.
اخیرا بازرس کل، گزارشی از عملیات نظامی علیه داعش را با عنوان "‌اراده ذاتی عملیات" به کنگره ارائه کرده است.

سرپرستی بازرسی کل را "گلن آ. فاین" از اعضا پنتاگون برعهده دارد.
گزارش نتیجه گیری می کند:- "داعش سرزمین های تصرف کرده خود را باخته است، اما زنده شده است و از ماه ژوئن دارد در سوریه دوباره سر بر می آورد و استعدادهای شورشگری خود را در عراق یکپارچه و مستحکم می کند".
منبع کسب اطلاعات این گزارش، فرماندهان نظامی هستند که می گویند اجزایی از داعش دارند باز می گردند چون نیروهای امنیتی عراق و نیروهای دمکراتیک سوریه مورد حمایت امریکا توانایی آن را ندارند که برای طولانی مدت علیه داعش وارد یک عملیات نظامی شوند.
گزارش اشاره می کند که داعش اینک زیرزمینی شده است. 

بین 14 تا 18 هزار عضو دارد. دارد شبکه های مالی خود را در عراق و سوریه از نو تاسیس می کند. از طریق شبکه های اجتماعی در سطحی گسترده نیرو جذب می کند.

با استفاده از شبکه ثابت فرماندهی و کنترل و لجستیک،‌ دست به حملات نامتقارن می زند.
گزارش به نقل از رهبران نظامی عنوان می کند که امریکا دقیقا موقعی تصمیم گرفت نیروهای خود را در سوریه کم کند که متحدانش در سوریه سخت نیازمند کمک های آموزشی امریکا و امکانات و تجهیزات و کمک های بیشتر اطلاعاتی امریکا بودند.

کاهش تعداد این نیروها به توانایی امریکا برای در امان نگاهداشتن و نظارت بر اردوگاه آوارگان "الهول" که در شمال شرق سوریه گسترده شده، آسیب رساند.

هزاران نفر از خانواده های داعش در این اردوگاه زندگی می کنند.
«الهول» کانون اصلی سرباز گیری داعش است. فرماندهان امریکایی می گویند که خروج امریکا یک فرصت طلایی به داعش داد تا از طریق این اردوگاه نیرو جذب کند.
و اما نکته مهم در این محور، مواضع نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری امریکا است.
همه این نامزدها در مناظره های خود قسم خورده اند امریکا را از "جنگ های بی انتها" خارج خواهند کرد.
درست است. رای دهندگان امریکایی از نبردهای عراق و افغانستان خسته شده اند. اما این عقب نشینی باید کاملا با احتیاط باشد،  نه عجولانه و از سر بی تدبیری.

باید عقب نشینی بر حسب موقعیت باشد نه از روی میل و هوی و هوس.
"کوری بوکر" سناتور جمهوریخواه از نیوجرسی یکی از طرفداران خاتمه دادن به جنگ ها است.

او یکی از نامزدهای دموکراتها است که در مناظره اخیر گفت که سیاست خارجی خود را با توئیت کردن دنبال نخواهد کرد. ضرب الاجل های مصنوعی اعلام نخواهد کرد که تنها حاصل آن ایجاد خلاء و دعوت به نبردهای بیشتر است.
تهدید هنوز هم زنده است و سایه آن همچنان بر سر خاکستر سوزان جنگ سوریه و خلافت داعش سنگینی می کند.
بهتر است رئیس جمهوری و مدعیان انتخاباتی او، دنیا را همانطور که هست ببینند و با او سر و کار داشته باشند، نه آنطور که آرزو می کنند، باشد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала