ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

چین در درگیری قدرتهای هسته ای جانب پاکستان را گرفت

© AFP 2021 / Tauseef Mustafa چین در درگیری قدرتهای هسته ای جانب پاکستان را گرفت
 چین در درگیری قدرتهای هسته ای جانب پاکستان را گرفت - اسپوتنیک افغانستان
چین با در نظر داشت منافع ملی خود در رابطه با وضعیت پیش آمده در کشمیر به حمایت خود از پاکستان ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین اعلام کرد: « چین به حمایت از پاکستان در حفظ حقوق و منافع قانونی این کشور و در عرصه بین المللی از عدالت برای پاکستان دفاع خواهد کرد.

وی افزود: مسئله کشمیر میراث باقی مانده از  زمان استعمار است و باید براساس منشور سازمان ملل حل و فصل مسالمت آمیز صورت گیرد.

روز 5 اگست هند اعلام کرد تصمیم گرفت موقعیت حقوقی خاص ایالت جامو و کشمیر را لغو کند و به این ترتیب درجه معین خود مختاری این منطقه از جمله در زمینه قانونگذاری را از بین ببرد. همچنین قرار است اراضی کشمیر به دوبخش تقسیم شده ،در آنجا قانون اساسی هند اجرا شده و محدودیت ها موجود در زمینه سرمایه گذاری و ورود ساکنان دیگر ایالت های هند به کشمیر برداشته شود.

روابط دهلی نو و اسلام آباد بطور سنتی تیره است. دو کشور دچار اختلافات سیاسی، تاریخی و ارضی هستند و از جمله در رابطه با موقعیت حقوقی کشمیر اختلاف دارند که پس از کسب استقلال هند در سال 1947 و به دنبال ظاهر شدن دو کشور مستقل هند و پاکستان به دو بخش تقسیم شده است.

حالا کشمیر منطقه مورد اختلافی است که تقسیم آن بین هند و پاکستان هنوز از لحاظ حقوقی به ثبت نرسیده است. جدایی خواهان کشمیری در حال مبارزه به خاطر استقلال یا الحاق این سرزمین به پاکستان در آنجا فعال هستند.

در همین حال دهلی نو مقامات پاکستان را به حمایت از جدایی خواهان مسلح متهم می کند اما اسلام آباد این اتهامات را رد می کند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала