ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

عمران خان خواستار مداخله جامعه بین‌المللی در بحران کشمیر شد

© AP Photo / Alexei Druzhinin عمران خان خواستار مداخله جامعه بین‌المللی در بحران کشمیر شد
 عمران خان خواستار مداخله جامعه بین‌المللی در بحران کشمیر شد - اسپوتنیک افغانستان
نخست وزیر پاکستان در ادامه تنش‌ها میان هند و پاکستان بر سر کشمیر از جامعه بین‌المللی خواست تا به وضعیت منطقه کشمیر تحت کنترل هند رسیدگی کرده و جلوی وقوع آنچه که او “نسل‌کشی در کشمیر” خواند را بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، عمران خان نخست وزیر پاکستان بعد از آنکه هند، خودمختاری منطقه جامو و کشمیر را لغو و تدابیر امنیتی شدیدی را در آنجا وضع کرد متعهد به برخوردهای دیپلماتیک با این موضوع شد.

عمران خان در یک توئیت  در حساب دولت پاکستان نوشت، از جامعه بین‌المللی تقاضا کرده تا به نقشش در رسیدگی به اوضاع منطقه “کشمیر اشغال شده توسط هند” عمل کند و “به جلوگیری از وقوع نسل‌کشی کشمیری‌ها” نیز کمک کند. 

هند و پاکستان در سرحد منازعه نو قرار گرفته اند - اسپوتنیک افغانستان
صلح افغانستان، قربانی بحران کشمیر خواهد شد؟

در عین حال عمران خان در حساب توئیتری شخصی‌اش نیز نوشت: “کل دنیا در انتظار این است که ببیند چه اتفاقی به سر کشمیری‌ها در منطقه کشمیر تحت اشغال هند در زمان برداشته شدن حکومت نظامی می‌افتد. آیا دولت حزب بهاراتیا جاناتا فکر می‌کند با استفاده از قوای نظامی بیشتر علیه کشمیری‌ها، جلوی جنبش آزادیخواهانه آنها را می‌گیرد؟ احتمال قوی‌تر جان پیدا کردن بیشتر این جنبش است.”

در عین حال دولت پاکستان در جدیدترین اقدام تلافی جویانه‌اش علیه تصمیمات هند در کشمیر اعلام کرد که دومین خط راه آهن مهم مابین دو کشور را نیز تعطیل می‌کند.

رشید احمد وزیر راه آهن دولت فدرال پاکستان نیز اعلام کرد که بعد از متوقف کردن یک خط راه آهن مهم میان پاکستان و هند اکنون این دولت تصمیم گرفته دومین خط راه آهن را نیز بین دو کشور تعطیل سازد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала