ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

نشنل انترست: مردم جنوب افغانستان از گروه طالبان پشتیبانی می کنند

© Photo / U.S. Armyنشنل انترست: مردم جنوب افغانستان از گروه طالبان پشتیبانی می کنند
نشنل انترست: مردم جنوب افغانستان از گروه طالبان پشتیبانی می کنند - اسپوتنیک افغانستان
یک نشریه امریکایی نوشته است، که بیشتر مردم ساکن در مناطق جنوبی افغانستان از گروه طالبان پشتیبانی می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از میزان، نشنل انترست نوشته است، که ادعای گروه طالبان مبنی بر نمایندگی از بخشی از جامعه افغانستان درست است و در مناطق جنوبی افغانستان از جمله هلمند، ارزگان، زابل و کندهار مردم نه تنها مخالف این گروه نیستند بلکه 80 درصد جنگجویان طالبان نیز از این مناطق تامین می‌شود.

نشنل انترست: امریکا خونریزی را باید در افغانستان متوقف کند - اسپوتنیک افغانستان
نشنل انترست: امریکا خونریزی را باید در افغانستان متوقف کند

این نشریه دلیل بازگشت دوباره طالبان و قدرت گرفتن دوباره این گروه را اشتباهات دولت افغانستان و امریکایی‌ها و نادیده گرفتن مردم جنوب افغانستان عنوان کرد.

در ادامه این نوشتار آمده است، که نهادهای تصمیم‌گیرنده در کابل بیشتر از افغانستانی ‌هایی تشکیل شده‌اند، که از کشورهای خارجی به افغانستان بازگشته‌اند؛ در حالی که این مقام ها ممکن است بسیار تحصیل کرده باشند اما درباره وضعیت این کشور بویژه ساکنان جنوبی آن اطلاعی ندارند.

پیش از این، نیز «آسوشیتدپرس» نوشته بود، که قدرت طالبان در مناطق جنوبی و غرب افغانستان بیشتراست و اصلی‌ترین ستون این گروه را نیز قوم پشتون تشکیل می‌دهد.

این رسانه امریکایی دلایل قدرت طالبان را نیز فساد گسترده در حکومت و عدم توانایی آن برای اجرای عدالت، ایجاد امنیت و سرویس‌دهی در خارج از مراکز ولایت‌ها دانسته بود که سبب نفرت مردم از دولت شده است.

همچنین بیم واکنش طالبان نیز از دلایلی است سبب شده برخی مردم با حکومت و نیروهای امنیتی همراه نشوند.

یادآوری می کنیم، که آسوشیتدپرس هم پیش از این گزارش داده بود، که در مناطق که پشتون‌نشین طالبان معمولا به عنوان جایگزین بهتری برای پولیس و مقام های حکومتی فاسد هستند. از این رو، بیشتر مردم برای عدم پرداخت رشوه به پولیس و مقام های حکومتی برای حل اختلافات خود به طالبان مراجعه می‌کنند.

 

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала