ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

دستگیری خانم رهبر القاعده در پاکستان

© www.wikipedia.orgدستگیری خانم رهبر القاعده در پاکستان
دستگیری خانم رهبر القاعده در پاکستان  - اسپوتنیک افغانستان
نیروهای پاکستانی همسر رهبر شبکه القاعده را دستگیر کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از کشور، شبکه القاعده، نیروهای پاکستانی را متهم به گرفتاری همسر ایمن الظواهری رهبر این شبکه و دو خانوادۀ دیگر اعضای کشته شده همین گروه کرده‌است.

رهبری القاعده دیروز جمعه ۲۳ اگوست در اعلامیۀ گفت:- "نیروهای خاین پاکستانی حدود یکسال پیش، زمانی همسر ایمن الظواهری و چندین تن دیگر را دستگیر کردند که این‌ها به سبب حملات هوایی بر منطقه وزیرستان در سرحد با افغانستان محل را ترک می‌کردند".

Глава аль-Каиды Айман аз-Завахири - اسپوتنیک افغانستان
انتقاد الظواهری از ابوبکر البغدادی

در اعلامیۀ القاعده آمده‌است، که این گروه، حکومت پاکستان و ارتش خاین این کشور و باداران امریکایی شانرا مسئول این جنایات می‌داند.

پاکستان تا ناوقت دیشب در این باره چیزی نگفته بود.

یادآوری می کنیم، که ایمن الظواهری رهبر القاعده که خود مصری است، به دنبال کشته شدن اسامه بن لادن رهبر پیشین شبکه القاعده در سال ۲۰۱۱ رهبر این گروه شد.

گمان می‌رود الظواهری در مناطق سرحدی میان افغانستان و پاکستان پنهان باشد.

اسامه بن لادن که خودش اهل عربستان سعودی و مربوط یک خانوادۀ متمول این کشور بود، رهبر و بنیانگذار شبکه القاعده بوده و در دوران جهاد افغانستان در دهه ۱۹۸۰ علیه نیروهای اتحاد شوروی پیشین در کنار مجاهدین می‌جنگید. وی در دوران حاکمیت طالبان در افغانستان زندگی می‌کرد.

پس از آنکه شبکه القاعده مسئول حملات خونین تروریستی یازدهم سپتمبر سال ۲۰۰۱ در ایالات متحده شناخته شد و جنگ امریکا علیه تروریزم در افغانستان آغاز شد، بن لادن ناپدید شده و در خفا به سر می‌بُرد.

با آن که پاکستان شریک عمده امریکا در جنگ علیه تروریزم چندین سال از حضور بن لادن در این کشور انکار می‌کرد، ولی وی در ماه می سال ۲۰۱۱ در ایبت آباد پاکستان در نزدیکی اسلام آباد توسط نیروهای خاص امریکایی کشته شد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала