ثبت نام با موفقیت انجام شد!
را دنبال کنیدلطفا لینک ارسال شده به ایمیل

والی هرات به پولیس: به دزدان مسلح مستقیم شلیک کیند و آنها را از بین ببرید

© AP Photo / Rahmat Gulوالی هرات به پولیس: به دزدان مسلح مستقیم شلیک کنید
والی هرات به پولیس: به دزدان مسلح مستقیم شلیک کنید - اسپوتنیک افغانستان
مقام‌های محلی ولایت هرات به پولیس این ولایت دستور داده اند که بر دزدان مسلح و آدم‌ربایان به‌گونۀ مستقیم شلیک کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، عبدالقیوم رحیمی، والی هرات می‌گوید که به پولیس دستور داده شده‌است تا در صورت رویارویی با آدم‌ربایان، دزدان و افراد مسلح غیرمسؤول، بر آنان شلیک کند و آنان را از بین ببرند.

آقای رحیمی می‌افزاید که این تصمیم پس از افزایش رویدادهای آدم‌ربایی و دزدی‌های مسلحانه در هرات گرفته شده‌است: «کسانی که اختطاف‌گر استند، آن را اگر توانستید دستگیر کنید تا به پنجۀ قانون بسپاریم، در غیر آن صورت زده می‌شود».

مقام‌های امنیتی هرات، می‌گویند که در یک سال گذشته بیش از 30 تن از عاملان ناامنی‌ها در این ولایت از سوی پولیس کشته شده‌اند.

جنرال امین امرخیل، فرماندۀ پولیس هرات می‌گوید که یک هزار سرباز تازه نفس پولیس به تشکیلات این ولایت اضافه شده و با رسیدن این شمار نیروی امنیتی، اوضاع امنیتی هرات به ویژه شهر، بهبود خواهد یافت: «در این اواخر از سوی وزارت داخله و معین ارشد امنیتی به ما وعده شده که یک هزار نیروی اضافی روان می‌کنند. موازی با ارگان پولیس، نهادی امنیتی دیگر نیز جدیدیت به خرج ندهند».

باشنده‌گان هرات، از تصمیم نهادهای امنیتی مبنی بر آماج قراردادن عاملان ناامنی‌ها در شهر هرات استقبال می‌کنند.
وثیم کریمی، باشندۀ هرات گفت: «اقدام این‌ها امیدوارم که به روی کاغذ نباشد و جدیت بخرج بدهند که مردم بتوانند با خیال راحت تر به کار و زنده‌گی خود برسند».

مقام‌های محلی و امنیتی هرات در حالی به سرکوب مجرمان تأکید می‌کنند که دزدی‌های مسلحانه، آدم‌ربایی‌ها و جرم‌های جنایی در هرات همواره نگران کننده بوده‌اند؛ طوری‌که باشنده‌گان هرات می‌گویند حضور افراد مسلح غیرمسؤول در شهر، زنده‌گی مردم را به خطر روبه‌رو ساخته است.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала