برکناری معاون حزب وحدت اسلامی در زون شمال به دلیل پشتیبانی از اشرف غنی

© اسپوتنیک-Azimبرکناری معاون حزب وحدت اسلامی در زون شمال به دلیل پشتیبانی از اشرف غنی
برکناری معاون حزب وحدت اسلامی در زون شمال به دلیل پشتیبانی از اشرف غنی - اسپوتنیک افغانستان
حزب وحدت اسلامی افغانستان با انتشار اعلامیه ای از برکناری معاون این حزب در زون شمال خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، عباس ابراهیم زاده نماینده مردم بلخ در مجلس نمایندگان و معاون حزب وحدت اسلامی افغانستان در زون شمال با برگزاری همایشی پشتیبانی خود و هوادارانش را از تکت انتخاباتی دولت‌ساز به رهبری رئیس جمهور غنی اعلام کرد.

عباس ابراهیم‌زاده موضوع  سرقت برق را رد کرد - اسپوتنیک افغانستان
عباس ابراهیم‌زاده موضوع سرقت برق را رد کرد

اقدام آقای ابراهیم‌زاده موجب برکناری او از معاونت حزب وحدت‌اسلامی افغانستان به رهبری محمد کریم خلیلی و اخراج او از این حزب شد.
حزب وحدت اسلامی افغانستان با انتشار اعلامیه‌ی اقدام ابراهیم‌زاده را یک تصمیم کاملاً فردی و شخصی خوانده و گفته است که او از مصوبه حزب عدول کرده است.
اعلامیه با اشاره بر اینکه تمام تصامیم حزب وحدت اسلامی افغانستان براساس مصوبه و فیصله جمعی می‌باشد تصریح کرده است که در اجلاس دو ماه پیش با حضور 3 هزار تن از نخبگان و مسئولان این حزب فیصله شده تا در انتخابات ریاست جمهوری تنها از تیم ثبات و همگرایی با معاونت اسدالله سعادتی پشتیبانی صورت گیرد.
اعلامیه افزوده است، که تصمیم ابراهیم‌زاده مبنی بر همکاری وی با تیم انتخاباتی دولت‌ساز، خلاف مصوبه جمعی و عدول از خطوط سیاسی حزب شمرده شده و در پیوند به آن آقای ابراهیم زاده از عضویت در حزب و معاونت افتخاری برکنار گردید.
در این اعلامیه همچنین تاکید شده است، که استفاده از عناوین حزبی بر خلاف مصوبه و تصامیم جمعی حزب، برای پوشش اهداف انتخاباتی، تخلف از تعهدات حزبی شمرده شده و نیز نشان‌دهنده عدم پای‌بندی به قانون و مقررات انتخاباتی می‌باشد.
اعلامیه حزب وحدت اسلامی افغانستان همچنین از همه ای اعضا و هواداران خود خواسته است که جلو توطئه‌ها را با تقویت اتحاد و همبستگی و ایجاد صفوف واحد، خنثی ساخته و دَین تاریخی و ملی شان را در برابر آرمانهای شهدای کشور، به ویژه رهبر شهید استاد عبدالعلی مزاری، ادا کنند.
اعلامیه خاطر نشان می‌سازد، که رفتن و پیوستن چند فرد به تیم‌های انتخاباتیِ دیگر، نه تنها هیچ گونه تأثیر منفی بر جایگاه و پایگاه مردمیِ حزب وحدت اسلامی ا فغانستان در میان مردم نداشته، بل چنین اقداماتی، صفوف مردم و هواداران حزب را بیش از پیش، محکم‌تر و طولانی‌تر خواهد ساخت.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала