سرعت همکاری‌های ایران و افغانستان در حوزه برق

© کریمسرعت همکاری‌های ایران و افغانستان در حوزه برق
سرعت همکاری‌های ایران و افغانستان در حوزه برق   - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزیر انرژی ایران با اشاره به توافق‌های اخیری که بین ایران و افغانستان در حوزه تولید و انتقال برق صورت گرفته، گفت: با تشکیل کمیته همکاری مشترک، توافق‌های حاصل شده با سرعت بیشتری اجرایی می‌شود.

به گزارسش اسپوتنیک، «رضا اردکانیان» وزیر انرژی ایران در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری ایرنا (ایران) گفت: تشکیل این کارگروه مشترک در حضور رئیس جمهوری افغانستان و با موافقت وی توصیه شده است و اکنون منتظر هستیم تا این کمیته هرچه زودتر تشکیل شود.

وی ادامه داد: در این کمیته درباره تاریخ برگزاری اجلاس کمیسیون همکاری های مشترک اقتصادی رایزنی خواهد شد و بعد از آن برای برگزاری این اجلاس اقدام های لازم صورت خواهد گرفت.

وزیر انرژی ایران همچنین درباره توافق ایران و افغانستان برای ترمیم توربین‌ها و ترانس‌های برق گفت: این کارها در حال اجرا شدن هستند.

اخیرا مقام های وزارت انرژی و آب ایران برای گفتگو با مقام های وزارت آب و برق افغانستان سفری چند روزه به کابل داشتند. این سفر به امضای یاداشت تفاهمی بین مقام‌های ایرانی و افغانستان منجر شد که امکان تبادل برق بین دو کشور را میسر خواهد کرد.

از دیگر نتایج این سفر تمدید قرارداد صادرات برق ایران به افغانستان، امضای توافق همکاری‌های برقی، همکاری ایران برای کاهش تلفات شبکه برق افغانستان، توسعه شبکه برق افغانستان توسط ایران، احداث خط انتقال زرنج، توافق برای ترانزیت برق، نوسازی شبکه برق افغانستان توسط ایران و بازسازی تعدادی از ترانس‌ها و توربین‌های برق افغانستان بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала