اسلحه روسی که تمام جهان را تسخیر می‌کند

© Photo / Public Domainاسلحه روسی که تمام جهان را تسخیر می‌کند
اسلحه روسی که تمام جهان را تسخیر می‌کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مجله امریکایی از اسلحۀ روسی که می‌تواند ظرف یک ساعت تمام جهان را تسخیر کند نام برد.

به گزارش اسپوتنیک، کارشناسان بخش نظامی مجله امریکایی معتقدند که عملکرد پر سرعت منحصر به فرد اژدر «شکوال» قادر است که تاکتیک‌های جنگی دریایی را دگرگون سازد.

ترس غربی ها از  زیردریایی اژدر روزقیامت روسیه - اسپوتنیک افغانستان
ترس غربی ها از زیردریایی "اژدر روزقیامت" روسیه

«شکوال» تنها در اواسط دهه 1990 با وجود این واقعیت که این اژدر در زمان اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده بود، بر ملا شد. در جریان جنگ سرد، سرعت اجسام روی سطح و یا زیر سطح آب به بیش از 50 گره نمی‌رسید، اما «شکوال» یک استثناء بود زیرا سرعت آن به 200 گره (370 کیلومتر در ساعت) می‌رسد. بر خلاف دیگر اژدرها، این پرتابه بر روی یک موتور راکت‌سوار می‌‍شود.

به گفته نویسنده این مقاله، در زرادخانه امریکا چیزی مانند به این اژدر وجود ندارد. توسعه‌دهندگان این اژدر توانستند به لطف حالت ابررسانایی و تشکیل بخار در اطراف پرتابه، مقاومت «شکوال» را در برابر آب به میزان قابل توجهی کاهش دهند. بنابراین «شکوال» در حباب کاویتاسیون یا حباب بخار حرکت می‌کند. این اژدر مجهز به کلاهک هسته‌ای است که از بین بردن هدف را تضمین می‌کند.

نویسنده این مقاله معتقد است که «اژدر سوپر کاویتاسیون» آماده «تسخیر یک ساعته جهان» است.

همچنان او یادآوری می‌شود که نسخه‌های اولیه این اژدر غیرقابل کنترول بودند. پرتابه در نسخه جدید این اژدر از سوپر کاویتاسیون برای حرکت به سمت هدف استفاده می‌کند و سپس با کاهش سرعت جستجوی دقیق هدف را آغاز می‌کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала