نام یک مظنون دیگر حملات یازده سپتامبر مشخص شد

© AP Photo / Chao Soi Cheong نام یک مظنون دیگر حملات یازده سپتامبر مشخص شد
 نام یک مظنون دیگر حملات یازده سپتامبر مشخص شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت عدلیه ایالات متحده امریکا نام یک مظنون سعودی در حادثه 11 سپتامبر را که قبلاً فاش نشده است، افشا خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از  The Wall Street Journalوزارت عدلیه امریکا در پی فشارهای خانواده‌های قربانیان حملات 11 سپتامبر، فقط با افشای نام یک مقام سعودی که در این حملات دست داشته است موافقت کرد.

براساس گزارش  اف بی آی در سال 2012، این شخص به دو مقام سعودی دستور داد تا به تروریست ها کمک کنند.  

وزارت عدلیه امریکا اعلام کرده که این اقدام را به عنوان بخشی از دادخواست خانواده قربانیان حملات تروریستی علیه عربستان سعودی انجام خواهد داد.

خانواده‌های قربانیان حملات یازدهم سپتامبر در شکایتی عربستان سعودی را متهم کرده‌اند که به هماهنگی آن حملات کمک کرده است. آن‌ها ماه هاست که دولت امریکا را تحت فشار قرار داده‌اند اطلاعات موجود در این زمینه را منتشر کند.

اعتراف وحشتناک مامور سیا در حال مرگ در مورد 11 سپتامبر! - اسپوتنیک افغانستان
اعتراف وحشتناک مامور سیا در حال مرگ در مورد 11 سپتامبر!

در ماه جولای، گزارش شد که متهم اصلی حملات 11 سپتامبر موافقت کرد که همکاری کند. خالد شیخ محمد آماده است تا در دادخواست علیه عربستان سعودی به بستگان قربانیان حملات تروریستی کمک کند. در عوض او خواست كه دولت امریکا از برنامه هایی برای اعدام وی چشم پوشی كند.

وزارت عدلیه امریکا فقط با افشای نام یکی از مقام‌های سعودی که به عاملان حملات 11 سپتامبر کمک کرده موافقت و اعلام کرده است که تصمیم دارد اسم این مسئول برجسته سعودی را فقط در اختیار خانواده‌های قربانیان قرار دهد.

این خانواده‌ها اخیرا در نامه‌ای به ترامپ نوشتند که انتشار این اطلاعات کمک می‌کند تا آن‌ها تمام حقیقت را بدانند و عربستان سعودی را پای میز عدالت بیاورند. پانزده نفر از 19 نفری که با ربودن هواپیما و کوبیدن آن به برج‌های سازمان تجارت جهانی و ساختمان پنتاگون این حملات را رقم زدند، سعودی بودند.

وکیل خانواده‌های قربانیان 11 سپتامبر می‌گوید 11 مقام دیگر سعودی در پشتیبانی از القاعده و حملات 11 سپتامبر دست داشته اند با این حال دولت امریکا همچنان از انتشار نقش عربستان در این حملات خودداری می‌کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала