ارگ: انتخابات ریاست جمهوری به هر قیمتی که تمام شود برگزار می گردد

© Photo / ARG ارگ: انتخابات ریاست جمهوری به هر قیمتی که تمام شود برگزار می گردد
 ارگ: انتخابات ریاست جمهوری به هر قیمتی که تمام شود برگزار می گردد  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور غنی اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری، بدون نظرداشت دو انفجار امروز که جان بیش از 40 نفر را گرفت، برگزار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک ارگ ریاست جمهوری افغانستان طی خبرنامه ای می گوید: طالبان به سلسله‌ی جنایات ضد بشری شان، در دو حمله‌ی جداگانه تروریستی، نخست؛ در نزدیکی مرکز تربیوی حوزه اول پولیس در شهر چاریکار، مرکز ولایت پروان و دومی در درب ورودی پیژنتون وزارت دفاع ملی، واقع در ناحیه نهم شهر کابل، ده‌هاتن از هموطنان ما را شهید و ده‌ها تن دیگر را زخمی کردند.

رئیس جمهور غنی، ضمن محکوم کردن شدید این حمله‌های وحشیانه‌ی تروریستی گفت که مردم افغانستان بخصوص مردم شجاع ولایت پروان، همواره در دفاع از آزادی، ارزش‌های مردم سالاری و نظام جمهوری ما، دلیرانه ایستادگی کرده اند و هرگز برای دشمن اجازه نخواهند داد تا به اهداف شوم شان برسند.

رئیس جمهور گفت:«تشدید حمله‌های تروریستی و تاکید طالبان بر کشتار مردم افغانستان، سبب ناکامی گفتگوهای طالبان با امریکا شد. طالبان با ادامه‌ی جنایات شان، یکبار دیگر ثابت ساختند که به برقراری صلح و ثبات در افغانستان اراده و دلگرمی ندارند و تمامی حرکات شان، جز فریب و نیرنگ، چیز دیگری نبوده است».

رئیس جمهور غنی ادامه داد:« طالبان دشمن اصلی نظام جمهوری ماست که با انجام چنین اعمال بزدلانه‌ی شان، هرگز به هدف خویش نمی رسند. انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود و نیروهای امنیتی کشور متعهد هستند که زمینه را برای تامین امنیت مردم فراهم سازند تا در فضای آزاد با رفتن به پشت صندوق های رای دهی، سرنوشت سیاسی خویش را رقم بزنند».

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان مراتب تسلیت و همدردی عمیق‌اش را با خانواده های شهدا ابراز نموده، برای مجروحین از درگاه ایزد متعال صحتمندی کامل تمنا دارد.

شایان ذکر است که در نتیجه حمله انتحاری امروز در نزدیکی محل برگزاری کمپاین انتخاباتی رییس‌جمهور غنی در ولایت پروان، ۲۶ تن کشته و  تن دیگر ۴۲ زخمی شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала