ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

امضای سند همکاری بیمه ای میان افغانستان و ایران

© K. Bezhanامضای سند همکاری بیمه ای میان افغانستان و ایران
امضای سند همکاری بیمه ای میان افغانستان و ایران  - اسپوتنیک افغانستان
افغانستان و ایران با هدف تقویت همکاری دو کشور در عرصه های گوناگون سند برنامه مشترک همکاری بیمه ای را امضا کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، بیمه مرکزی ایران نوشت: برنامه مشترک تقویت همکاری در عرصه های گوناگون بیمه‌ای و تبادل دانش و تجربه با هدف تعاملات تخصصی و فنی بین‌المللی بیمه در چارچوب قوانین و مقررات ملی بین دو کشور ایران و افغانستان عصر امروز به امضا رسید.

 این سند همکاری با حضور غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی ایران و و رئیس امور عمومی بیمه‌ ای افغانستان به امضا رسید و طرفین بر تقویت همکاری‌های فنی و بین‌المللی بین دو کشور تاکید کردند.

 واکنش سفیر ایران به میزان مشارکت مردم در انتخابات افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
واکنش سفیر ایران در کابل به مشارکت مردم در انتخابات افغانستان

در آیین امضای این برنامه مشترک، سلیمانی با برشمردن زمینه‌های غنی فرهنگی دو کشور ایران و افغانستان از ایجاد بستر لازم همکاری برای تاسیس شرکت‌های بیمه و بیمه اتکایی با سرمایه‌گذاری مشترک دو کشور خبر داد.

رئیس کل بیمه مرکزی ایران با تشریح توانمندی های صنعت بیمه کشور و آخرین دستاوردهای این صنعت، اظهار داشت: ارتقای صنعت بیمه در افغانستان و ایران از برنامه های جدی اقتصادی به شمار می‌رود و همکاری و تبادل تجربه و اطلاعات در زمینه‌های گوناگون نظیر علم آمار بیمه، روش‌های سرمایه گذاری منابع و ذخایر و همچنین شیوه های نظارتی می‌تواند نقشه راه توسعه‌ای را برای دو کشور هموار کند.

سلیمانی با اعلام آمادگی انعقاد یک تفاهم نامه جامع در حوزه‌های مختلف همکاری بیمه‌ای به ظرفیت‌های بسیار بیمه‌های زندگی در کشور اشاره کرد و گفت: همگانی سازی و افزایش ضریب نفوذ بیمه‌های عمر در جامعه از برنامه‌های اصلی نهاد ناظر و صنعت بیمه کشور ما به حساب می‌آید که با تکیه بر تجارب داخلی و بین‌المللی این موضوع را با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی با مترقی خواندن قانون تاسیس بیمه مرکزی به تشریح ساختار نهاد ناظر در ایران پرداخت و اعلام کرد: در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون خودرو در کشور تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار دارد و ۱۵ میلیون نفر نیز از پوشش بیمه‌های تکمیلی استفاده می کنند که این آمار در خصوص پوشش بیمه‌های زندگی به رقمی در حدود ۱۸ میلیون نفر می‌رسد.

در این برنامه مشترک نسبت به توسعه همکاری و مساعدت های تکنیکی، بهره‌گیری از فناوری اطلاعات، ارتقای دانش فنی و تخصصی کارشناسان اداری و متخصصین بیمه‌ای با برگزاری هم اندیشی ها، سمینار ها، دوره‌های تخصصی و کارگاه های آموزشی، تاکید شد.

در این نشست همکاری، «الحاج محمد موسی کاموی» رئیس عمومی امور بیمه‌های وزارت مالیه جمهوری اسلامی افغانستان با ابراز خرسندی از آمادگی بیمه مرکزی ایران برای همکاری با کشور متبوعش،گفت: دو کشور ایران و افغانستان مشترکات فرهنگی و تاریخی بسیاری دارند که می توان با تکیه بر آن تعاملات مرتبط با صنعت بیمه را در فضای مطلوب، دنبال کرد.

وی با ارائه گزارشی از دستاوردها و عملکرد صنعت بیمه افغانستان، اظهار داشت: ایجاد فرصت های کاری مشترک شرکت‌های بیمه افغان با شرکت‌های بیمه ایرانی و تسهیل فرایند صدور مجوزهای لازم برای تاسیس شرکت های بیمه، بیمه اتکایی، نمایندگی و دفاتر ارتباطی، در چارچوب قوانین جاری دو کشور می‌تواند فصل جدید را در همکاری و رشد صنعت بیمه ایران و افغانستان رقم بزند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала