کمیسیون انتخابات: آرای بدون بایومتریک شمارش نمی شود

© Photo / کمیسیون مستقل انتخابات کمیسیون انتخابات: آرای بدون بایومتریک شمارش نمی شود
 کمیسیون انتخابات: آرای بدون بایومتریک شمارش نمی شود   - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک بار دیگر کمیسیون مستقل انتخابات کشور تاکید کرد که آرای بدون بایومتریک مدار اعتبار نبوده و شمارش نخواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، مولانا محمد عبدالله، عضو کمیسیون انتخابات امروز چهارشنبه (10میزان ) در ک نشست خبری در کابل تاکید کرد که تنها آرای دارای تصدیق بایومتریک شمارش خواهد شد.

تاکنون اکثر تکت‌های پیشتار انتخاباتی اعلام کرده‌اند که تنها در صورتی به نتایج انتخابات تن خواهند داد که آرای بدون بایومتریک در پروسه شمارش آرا باطل اعلام شود، برخی از این کاندیدان ادعای تقلب گسترده را نیز مطرح کرده‌اند.

آقای عبدالله تصریح که نامزدان انتخابات و هواداران شان از مغشوش کردن اذهان عامه پرهیز کنند چرا که کمیسیون بر اساس طرزالعمل‌های قبلی تنها آرای دارای تصدیق بایومتریک را شمارش خواهد کرد.

وی، آرای صندوق‌هایی که در غیاب ناظرین کاندیدان در ولایات شمارش شده‌اند یا بر اساس تهدید زورمندان محلی- در صورت وجود اسناد معتبر- به نفع یک کاندید پر شده‌اند را قابل شمارش نمی داند.

این عضو کمیسیون انتخابات در ادامه به اظهارات برخی کاندیدان و هواداران شان نسبت به عملکرد کمیسیون واکنش نشان داده افزود که این نامزدان باید از اظهارات غیرمسوولانه پرهیز کنند.

اقایان عبدالله عبدالله، گلبدین حکمتیار از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته بودند که آرای بدون بایومتریک شامل شمارش نشود و باطل اعلام  گردد.

 شایان ذکر است که نگرانی از احتمال عدم پذیرش نتایج انتخابات از سوی برخی تکت های انتخاباتی پس از آن شدت گرفته که چندین تکت انتخاباتی همزمان خود را برنده انتخابات اعلام کرده اند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала