کدام شهرهای امریکا از همه فقیرتر اند؟

© Photo / Strangevisitorکدام شهرهای امریکا از همه فقیرتر اند؟
کدام شهرهای امریکا از همه فقیرتر اند؟ - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ثروتمندترین ایالت ایالات متحده امریکا بیشترین آمار فقر را نیز دارد!

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به استناد از بیزینس اینسایدر، در مطالعه آماری از ۱۰۰۰ شهر امریکایی بر حسب معیارهایی چون: جمعیت شاغلان، متوسط درآمد خانوار و دسترسی به مراقبت های درمانی مشخص شد که بیشترین شهرهای فقیر امریکا در ایالت کالیفرنیا واقع شده اند، که بزرگ ترین ایالت امریکا از نظر میزان تولید ناخالص داخلی نیز به شمار می رود و این مساله نشان دهنده اختلاف طبقات بسیار بالای این ایالت است.

فروش شهر به قیمت یک آپارتمان در امریکا - اسپوتنیک افغانستان
فروش شهر به قیمت یک آپارتمان در امریکا

در بین ۵۰ شهر فقیر امریکا، ۱۰ شهر در کالیفرینا، ۹ شهر در نیوجرسی و شش شهر در فلوریدا قرار دارند. نیوجرسی بیشترین نماینده را در بین ۱۰ شهر اول دارد. در ادامه با ۱۰ شهر فقیر در امریکا آشنا می‌شوید:

۱-گری، ایندیانا

این شهر ۷۵ هزار ساکن دارد که بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸، شش درصد ساکنانش از آن مهاجرت کرده اند. نیمی از مردم این شهر کار نمی کنند و ۳۶ درصد ساکنان این شهر در فقر زندگی می‌کنند.

۲- پورت آرتور، تگزاس

این شهر با وجود نزدیکی به ذخایر نفتی یک شهر فقیر است. ۳۰ درصد از جمعیت ۵۵ هزار نفری شهر در فقر زندگی می کنند. این شهر از طوفان های اخیر ۱.۳ میلیارد دالر خسارت دیده است.

۳- دیترویت، میشیگان

این شهر با ۶۷۲ هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای بزرگ امریکا است اما ۳۸ درصد جمعیت آن در فقر زندگی می‌کنند و تنها ۵۸ درصد شهروندان کار می کنند. این شهر یکی از بالاترین نرخ های وقوع جرم و جنایت را در امریکا دارد.

۴- پاسائیک، نیوجرسی

یک سوم جمعیت این شهر ۷۰ هزار نفری در فقر زندگی می کنند و جرائم مرتبط با مواد مخدر در صدر امور مجرمانه آن قرار دارد.

۵- نیوارک، نیوجرسی

با وجود آن که ۶۲ درصد جمعیت این شهر ۲۸۲ هزار نفری کار می کنند، نرخ فقر در این شهر ۲۸ درصد اندازه‌گیری شده است.

۶- پاین بلاف، آرکانزاس

حدود ۱۴ درصد جمعیت این شهر ۴۲ هزار نفری بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ از آن مهاجرت کرده‌اند. ۳۰ درصد مردم این شهر در فقر زندگی می‌کنند.

۷- فلینت، میشیگان

یکی از فقیرترین شهرهای امریکا که ۴۱ درصد ساکنان آن در فقر زندگی می‌کنند. این شهر ۹۶ هزار نفر جمعیت دارد و با بحران آب نیز روبروست.

۸- کامدن، نیوجرسی

۳۷ درصد مردم در فقر زندگی می‌کنند. با وجود فقر بالا نرخ جرائم در این شهر بسیار پایین است تا جایی که در سال ۲۰۱۷ تنها ۲۲ قتل در این شهر گزارش شد که در مقایسه با بسیاری از شهرهای امریکا یک رکورد است.

۹- وارن، اوهایو

دو سوم جمعیت ۷۸ هزار نفری این شهر فقیر هستند.

۱۰- هانتینگتون، کالیفرنیا

این شهر ۵۸ هزار نفر جمعیت دارد و نرخ فقر آن ۲۸ درصد اندازه گیری شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала