ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

ریاست‌اجراییه: سخن‌گوی وزارت خارجه همچنان به کارش ادامه می‌دهد

© Photo / Twitter/mfa_afghanistanریاست‌اجراییه: سخن‌گوی وزارت خارجه همچنان به کارش ادامه می‌دهد
ریاست‌اجراییه: سخن‌گوی وزارت خارجه همچنان به کارش ادامه می‌دهد - اسپوتنیک افغانستان
ریاست‌اجراییه افغانستان در واکنش به برکناری سخنگوی وزارت خارجه این کشور توسط رییس جمهور این کشور نوشت، که انتصابات و برطرفی‌ها را در اين موقع تنها می‌توان با انتخابات پیوند داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، ریاست‌اجراییه افغانستان، در واکنش به برکناری سخن‌گوی وزارت خارجه از سوی رییس‌جمهور این کشور نوشت، که صبغت‌ احمدی موقف وزارت خارجه را در پیوند به صلح بیان کرده و تا نهایی شدن نتیجۀ انتخابات ریاست‌جمهوری به کارش هم‌چون سخن‌گوی وزارت خارجه ادامه می‌دهد.

صبغت الله احمدی - اسپوتنیک افغانستان
ارگ: سخنگوی وزارت خارجه به‌دلیل اظهارات "غیرمسئولانه" برکنار شد

ریاست‌اجراییه، در اعلامیه‌یی که در این باره ساعتی پیش نشر کرد، نوشته است، که «انتصابات و برطرفی‌ها را در اين موقع تنها مي‌توان با انتخابات مرتبط دانست».

ریاست‌اجراییه هم‌چنان نوشته‌است، که موضوعات مربوط به سياست خارجی و موقف دولت افغانستان در این موارد مهم، نيازمند بحث و توافق در بالاترين سطح حكومت می‌باشد تا همه ای بخش‌های حكومت از يك موقف واحد برخوردار باشند و با صدای واحد صحبت نمایند.

یادآوری می کنیم، که ارگ ریاست‌جمهوری، پس از چاشت امروز (یک‌شنبه، ۱۴میزان) اعلام کرد، که صبغت احمدی بدلیل اظهارات «غیر مسئولانه» اخیرش دربارۀ سفر طالبان به پاکستان از سمت سخن‌گویی وزارت خارجه برکنار شده‌است.

در خبرنامۀ ریاست‌جمهوری آمده‌ بود، که رییس‌جمهور میرویس ناب، سفیر پیشین افغانستان در ترکمنستان که به تازه‌گی به‌حیث معین همکاری‌های اقتصادی وزارت خارجه تعیین شده‌است، از امور دفتر سخن‌گویی وزارت خارجه سرپرستی خواهد کرد.

در پی سفر اخیر هیئت طالبان به پاکستان صبغت احمدی گفته بود، که وزارت خارجه از تلاش‌های پاکستان برای صلح افغانستان و میزبانی از این گروه استقبال می‌کند.

این در حالیست، که پیش از آن، ارگ ریاست‌جمهوری میزبانی پاکستان از طالبان را انتقاد کرده و گفته بود که این کار خلاف همه ای اصول میان دو کشور است.

روز گذشته، ادریس زمان، معین سیاسی وزارت خارجه نیز اعلام کرد، که سخنان آقای احمدی، نه به نمایند‌گی از وزارت خارجه که اظهارات شخصی خودش بوده‌است.

چند هفته پیش، عبدالله عبدالله، رییس اجراییه، حکم رییس‌جمهور غنی مبنی بر بررسی اتهام‌های «استخدام‌ها براساس روابط در وزارت خارجه» را کمپاینی خواند و آن را تعلیق کرد.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала