غنی پس از شکست در انتخابات چه خواهد کرد؟

© Photo / دولت ساز هرات غنی پس از شکست در انتخابات چه خواهد کرد؟
 غنی پس از شکست در انتخابات چه خواهد کرد؟  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور غنی اظهار داشت که تیم انتخاباتی وی مدعی پیروزی نشده و اگر در انتخابات با شکست روبرو شود به زندگی عادی باز خواهد گشت.

به گزارش اسپوتنیک، اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان در گفت‌وگو با اشپیگل، گفت که تیم انتخاباتی وی اعلام پیروزی نکرده و منتظر نتایج نهایی خواهد ماند.

وی در رابطه با پرسشی درباره آگاهی از تصمیم ترامپ برای لغو گفت‌وگوها نیز گفت که از این تصمیم اطلاعی نداشته است.

رهبر تیم انتخاباتی دولت‌ساز، افزود که انتظار داشته که دیدار کمپ دیوید نمادین باشد و به دلیل عدم توانایی و یا تمایل طالبان برای اعلام آتش‌بس انتظار یک توافق تاریخی وجود نداشته است.

غنی در رابطه با خطوط قرمز دولت افغانستان در گفت‌وگوهای صلح نیز گفت: هرگونه توافقی با طالبان باید شامل ضمانت‌هایی درباره ارزش‌های قانون اساسی افغانستان، حقوق بشر، دموکراسی و حقوق زنان باشد. بدون این‌ها گفت‌وگوها بی معنی است.

محمد اشرف غنی  - اسپوتنیک افغانستان
غنی از آغاز کار رئیس جمهور جدید تا سه هفتۀ دیگر خبر داد

رئیس جمهور افغانستان درباره موافقت طالبان با انتخابات نیز گفت: آنها مجبور هستند. برای مثال به گلبدین حکمتیار رهبری یکی از قویترین و بی‌رحم‌ترین گروه‌های چریکی اسلامگرا نگاه کنید که سال‌ها با ما و نیروهای بین‌المللی می‌جنگید. ما پس از مذاکرات طولانی متقاعدش کردیم تا به کابل بیاید جایی که اکنون بطور آزادانه در آن زندگی می‌کند. ما به وعده خود عمل کردیم و وی در انتخابات کنونی نیز نامزد بود.

غنی در پاسخ به پرسش اشپیگل مبنی بر اینکه در صورت شکست در انتخابات چه خواهد کرد نیز اظهار داشت که به تدریس، تحقیق و نویسندگی بازخواهد گشت و زندگی سیاسی را کنار خواهد گذاشت.

رهبر تیم دولت‌ساز با این حال افزود: نشانه‌های خوبی وجود دارد که من پنج سال دیگر نیز برای آینده افغانستان سخت کار خواهم کرد اما مانند دیگران باید منتظر نتایج نهایی انتخابات باشم.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала