نیروهای ارتش آزاد سوریه برای حمایت از ترکیه به منبج اعزام شدند

© AP Photo / SANA نیروهای ارتش آزاد سوریه برای حمایت از ترکیه به منبج اعزام شدند
 نیروهای ارتش آزاد سوریه برای حمایت از ترکیه به منبج اعزام شدند  - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گروه مسلح ارتش آزاد سوریه که متحد ترکیه است در راستای حمایت از حمله احتمالی آنکارا، از مناطق تحت کنترل خود در شمال سوریه نیرو و وسایل زرهی به منبج اعزام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری آناتولی ترکیه خبر داد، این اعزام نیرو همزمان با ادامه اقدامات انقرہ برای حمله نظامی به کردهای سوریه در شرق فرات صورت می گیرد و ارتش آزاد سوریه تلاش می کند جبهه ترکیه را تقویت و هرگونه اقدام نظامی از سوی کردها را مهار کند.

در همین راستا گروه "دیده بان حقوق بشر سوریه" که از مخالفان دولت سوریه و در لندن مستقر اتست، خاطرنشان کرده که گروه های مسلح همسو با ترکیه، به ارسال نیرو و تجهیزات به مناطق عملیاتی "سپر فرات" و "شاخه زیتون" ادامه می دهند و به نیروهایی که پیش تر در منبج مستقر بوده اند، می پیوندند.

"رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه به تازگی از آغاز قریب الوقوع عملیات نظامی در شمال سوریه علیه کردهای این کشور خبر داد. این در حالی است که کردهای سوریه نیز از اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به شمال این کشور برای مقابله با حمله احتمالی ترکیه خبر داده بودند. با خروج نیروهای نظامی آمریکا در مرز مشترک سوریه و ترکیه در شرق فرات، ‌احتمال حمله ترکیه به این منطقه افزایش یافته است.

نیروهای کرد در منطقه شرق فرات در بحران چند ساله اخیر سوریه متحد واشنگتن بودند. کردهای سوریه تاکید کرده اند که آمریکا با خارج کردن نیروهایش در مرزهای سوریه و ترکیه در واقع به کردها از پشت خنجر زده است.

وزارت دفاع ترکیه نیز دیروز دوشنبه اعلام کرد، مقدمات عملیات نظامی در شرق فرات (داخل سوریه) فراهم شده است.

گفتنی‌ست که نخستین عملیات ترکیه به نام سپر فرات، در آگست سال ۲۰۱۶ منجر به اشغال مناطق اعزاز تا جرابلس سوریه شد و دومین عملیات با عنوان شاخه زیتون در آغاز سال ۲۰۱۸ صورت گرفت که به اشغال منطقه عفرین منجر شد و حالا ترکیه گفته که سومین عملیات نظامی خود را در شمال سوریه علیه کردها اجرا خواهد کرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала