چین خواستار قطع دخالت آمریکا در امور داخلی این کشور شد

© AP Photo / Mark Schiefelbein چین خواستار قطع دخالت آمریکا در امور داخلی این کشور شد
 چین خواستار قطع دخالت آمریکا در امور داخلی این کشور شد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
سفارت چین در واشنگتن اعلام کرد که محدودیت ها و ممنوعیت های ویزای آمریکا برای شرکت های چینی قوانین بین المللی را نقض می کند و آنرا دخالت در امور داخلی این کشور دخالت نامید.

به گزارش اسپوتنیک، سفارت چین در واشینگتن روز چهارشنبه به شدت به اقدام آمریکا در اعمال ممنوعیت صدور روادید برای برخی از مقامات ارشد چینی اعتراض کرد و آن را نقض معیارهای اولیه حاکم بر روابط بین الملل توصیف کرد.

پیش از این ، ایالات متحده محدودیت های ویزا را برای اعضای بلند رتبه دولت چین و حزب کمونیست وضع کرده بود که به گفته واشنگتن حقوق اویغورها و سایر اقلیت های ملی را نقض کرده اند.

سفارت چین در واشنگتن گفت:«اقدام آمریکا نقض جدی معیارهای اولیه حاکم بر روابط بین الملل، مداخله در امور داخلی چین و تضعیف منافع چین بشمار می‌آید و چین مخالفت قاطع خود با آن را اعلام می‌کند».

سفارت چین اضافه کرد که منطقه سینکیانگ چین موضوعات ادعایی آمریکا در زمینه حقوق بشری نداشته و ادعاهای واشنگتن صرفا دستاویز ساختگی برای مداخله است.

پیش از این نیز وزارت تجارت آمریکا 28 نهاد چینی را در ارتباط با منطقه خودمختار سینکیانگ چین تحت تحریم قرار داده بود.

سخنگوی سفارت چین در واشنگتن گفت: سین کیانگ مسئولیت به اصطلاح حقوق بشر ادعا شده توسط ایالات متحده را ندارد و اتهامات طرف آمریکایی صرفاً بهانه‌ایی برای توجیه دخالت‌های این کشور است.

مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در  این خصوص گفت: محدودیت های جدید علیه مقامات چینی شامل افرادی می شود که گمان می رود مسئولیت بازداشت و سوء استفاده از اویغورها، قزاقها یا سایر اعضای گروه های اقلیت مسلمان در قلمرو شمال غربی چین را داشتند.

پیش از این نیز وزارت خزانه داری آمریکا در حمایت از مسلمانان اویغورها، 28 شرکت امنیت چینی را در لیست سیا قرار داد و شرکت‌های آمریکایی از ادامه همکاری با این شرکت‌های چینی منع شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала