ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

درگیری فیزیکی دو عضو مجلس با پولیس ملی در کابل

© Photo / ارگپارلمان افغانستان، ولسی جرگه افغانستان، مجلس نمایندگان
پارلمان افغانستان، ولسی جرگه افغانستان، مجلس نمایندگان - اسپوتنیک افغانستان
دو تن از اعضای مجلس نمایندگان شب گذشته در کابل بر سر پاک کاری شیشه های سیاه موتر های شان با پولیس ملی به نزاع پرداخته اند.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور داخله کشور تایید کرد که دو عضو مجلس نمایندگان شب گذشته (جمعه 19 میزان) با نیروهای پولیس ملی در شهر کابل درگیر شده‌اند.

مروه امینی، معاون سخنگوی وزارت داخله در گفتگو با رسانه ها گفت که این درگیری، ساعت 8 شب گذشته در نزدیک ساحه گمرک شهر کابل رخ داده است.

خانم امینی تصریح کرد که این دو عضو مجلس زمانی با پولیس درگیر شدند که پولیس می‌خواست شیشه‌های سیاه موتر آنان را پاک کند که با مخالفت وکلا و محافظان شان روبرو شد.

مجلس نمایندگان - اسپوتنیک افغانستان
درگیری فزیکی در مجلس نمایندگان + ویدئو

و بیان داشت که در واکنش به این رویداد؛ دیگر اعضای مجلس نمایندگان ساعت 11 شب گذشته سرپرست وزارت داخله را به پارلمان فرا خوانده و خواهان برکناری بی‌قید و شرط معین ارشد امنیتی این وزارت شدند.

هرچند وی مشخص نکرد که این نزاع  بین کدام یک از اعضای مجلس با پولیس بالا گرفته اما گفته می‌شود که "مریم سلیمان‌خیل" و "نریندرا سنگه خالصه" دو عضو در این ماجرا دخیل بودند.

او تاکید کرد که اکثر اعضای مجلس ساعات پس از نزاع اولیه علیه اقدام پولیس واکنش نشان دادند.

معاون سخنگوی وزارت داخله تصریح کرد که برنامه پاک کاری شیشه‌های سیاه وسایط نقلیه که در برخی موارد به انتقال عاملان انتحاری مظنون هستند از چندی به این سو آغاز شده است و پولیس در تطبیق این برنامه استثنی قائل نمی‌شود.

این چندمین بار است که اعضای پارلمان با پاک کاری شیشه‌های سیاه موترهای شان مخالف کرده و با پولیس درگیر می‌شوند.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала