شیوۀ انتقال اطلاعات از دستگاه‌های بایومتریک تغییر می‌یابد

© Sputnik / Firooz Mashoofشیوۀ انتقال اطلاعات از دستگاه‌های بایومتریک تغییر می‌یابد
شیوۀ انتقال اطلاعات از دستگاه‌های بایومتریک تغییر می‌یابد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک هفته می شود که روند انتفال اطلاعات از دستگاه‌های شناخت بایومتریک به بانک اطلاعاتی کمیسیون مستقل انتخبات، از طریق وای فای، به مشکلات فنی روبه‌رو شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از طلوع، کمیسیون مستقل انتخابات و اعضای دسته‌های انتخاباتی و ناظران در نشستی تصمیم گرفته اند، تا شیوه انتقال اطلاعات را تغییر دهند. قرار است که اطلاعات از این دساتگاه از طریق نصب کارت حافظه این دستگاه به کمپیوترهای به بانک اطلاعات مرکزی انتقال یابند.

حبیب‌الرحمان ننگ، رییس دبیرخانۀ کمیسیون مستقل انتخابات اظهار داشت: ما به این توافق رسیدیم که نخست روند انتقال اطلاعات را به این شیوه آزمایش می‌کنیم و سپس تمامی آرا را به بانک اطلاعات مرکزی انتقال می‌دهیم.

مرکز جمع آوری اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
تلاش ناکام هکرها برای حمله به «سرور مرکزی» کمیسیون انتخابات

حبیب‌الرحمان ننگ، رییس دبیرخانۀ کمیسیون مستقل انتخابات اظهار داشت: ما به این توافق رسیدیم که نخست روند انتقال اطلاعات را به این شیوه آزمایش می‌کنیم و سپس تمامی آرا را به بانک اطلاعات مرکزی انتقال می‌دهیم.

در این میان، بعضی از چگونگی شفافیت در کار انتقال اطلاعات ابراز نگرانی می کنند و می گویند که این شیوه آسیب پذیرهای فروانی دارد و مصون نیست، اما این گزینه با پیش شرط‌هایی عملی خواهد شد.

داوود سلطان زوی، ناظر دسته انتخاباتی اشرف غنی گفت: بعد از گذشتاندن مرحلۀ امتحانی، آن‌ها [کمیسیون انتخابات] بالای طرزالعمل خاصی کار می‌کنند که بخاطر این پروسه [تغییر شیوۀ انتقال اطلاعات] چه طرزالعملی ساخته شود که در آن دیدگاه‌های تیم‌های انتخاباتی نیز گرفته خواهد شد.

نور رحمان اخلاقی، غصو دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله نیز بیان داشت: سیستم باید از حالت وای فای بیاید به حالت کیبل، کمپیوترها باید کاملأ صاف باشد و هیچ سیستم عامل در آن نباشد و زیر نظر ناظرین سیستم عامل در آن نصب شود.

روند ثبت اطلاعات در حالی به چالش مواجه شده است، که حدود هشت روز دیگر به اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری مانده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала