ثبت نام با موفقیت انجام شد!
لطفا لینک ارسال شده به ایمیل را دنبال کنید

شیوۀ انتقال اطلاعات دستگاه‌های بایومتریک به بانک مرکزی تغییر یافت

© Photo / IEC AFG fbدستگاه بایومتریک رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان
دستگاه بایومتریک رای دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
قرار است پس از این، اطلاعات دستگاه‌های شناخت بایومتریک از طریق نصب کارت حافظۀ این دستگاه‌ها به کمپیوتر، به بانک اطلاعات مرکزی کمیسیون انتخابات انتقال یابند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در پاسخ به نگرانی‌های دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی می‌گوید که برای این کمیسیون تنها آرای بایومتریک شده اعتبار دارند.

در پی مشکلات در روند انتقال اطلاعات دستگاه‌های شناخت بایومتریک از طریق «وای فای»، کمیسیون مستقل انتخابات در هماهنگی با دسته‌‎های انتخاباتی این شیوه را امروز (یکشنبه، ۲۱میزان) تغییر داد.

قرار است پس از این، اطلاعات دستگاه‌های شناخت بایومتریک از طریق نصب کارت حافظۀ این دستگاه‌ها به کمپیوتر، به بانک اطلاعات مرکزی کمیسیون انتخابات انتقال یابند.

مرکز جمع آوری اطلاعات کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
تلاش ناکام هکرها برای حمله به «سرور مرکزی» کمیسیون انتخابات

تاکنون، اطلاعات ۲۲۵۸۸ دستگاه شناخت بایومتریک به بانک اطلاعات مرکزی انتقال یافته‌اند.

به گفتۀ منابع، اطلاعات ۲۳۰۰دستگاۀ شناخت بایومتریک بدلیل مشکلات فنی قرنطین شده‌اند.

کمیسیون مستقل انتخابات، از بیش از ۲۶هزار دستگاه‌های شناخت بایومتریک در روز انتخابات کار گرفت.

محمد عبدالله، یک عضو کمسیون مستقل انتخابات گفته است: "تنها آن آرا برای ما قابل اعتبار است که رأی‌دهنده توسط دستگاۀ بایومتریک طی مراحل شده باشد".

با این همه، ناظران دسته‌های انتخاباتی، می‌گویند که تغییر شیوۀ روند انتقال اطلاعات دستگاه‌های شناخت بایومتریک را به شرطی پذیرفته‌اند که ناظران این دسته‌های انتخاباتی هنگام انتقال این اطلاعات حضور داشته باشند.

 

پیش از این، برخی از اعضای کمیسیون مستقل انتخابات گفته بودند که نتایج نخستین انتخابات ریاست‌جمهوری احتمال دارد به دلیل مشکلات، به تاریخ از پیش تعیین شدۀ آن (۲۷میزان) اعلام نخواهد شد.

اما، حبیب‌الرحمان ننگ، رییس دبیرخانۀ این کمیسیون امروز گفت این نتایج در زمان از پیش تعیین شدۀ آن اعلام خواهد شد: "ما برای اعلام نتایج به روز بیست و هفتم ماه میزان متعهد هستیم".

انتخابات ریاست‌جمهوری به تاریخ ششم ماه میزان برگزار شد. بربنیاد جدول زمان‌بندی کمیسیون مستقل انتخابات، قرار است نتایج نُخستین این انتخابات به تاریه ۲۷ میزان و نتایج نهایی آن به تاریخ ۱۶میزان اعلام شود.

نوار خبری
0
ابتدا جدیدها ابتدا قدیمی ها
loader
پخش زنده
Заголовок открываемого материала
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала